Akşam - Doğa Koleji Fen Ve Teknoloji Liseleri Çoğalıyor
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
Akşam - Doğa Koleji Fen Ve Teknoloji Liseleri Çoğalıyor

24.05.2018 | Doğa Koleji

Akşam - Doğa Koleji Fen Ve Teknoloji Liseleri Çoğalıyor

Eğitimin Türkiye’deki Lideri Doğa Koleji 124 kampüs ile eğitim-öğretim imkanı sunmaya devam ediyor. 2016-2017 yılında açtığı ve açmaya devam ettiği Fen ve Teknoloji Liseleri ile geleceğin önemli isimlerini yetiştiriyor.

Doğa Koleji günümüz lise eğitimine farklı bir bakış açısı sunuyor. İstanbul'da Bostancı, Acıbadem, Tuzla, Ataşehir 3, Büyükçekmece, Florya, Bahçeşehir 2, Halkalı 2, Sarıyer kampüslerinin yanı sıra Adana, Ankara Çukurambar, Ankara Çayyolu, Ankara Keçiören, Bursa Çekirge, Eskişehir,  İzmir Mavişehir 3, İzmir Buca, Kayseri, Kocaeli Başiskele, Kocaeli Yahyakaptan, Muğla Bodrum ve Samsun kampüslerinde yer alan Fen ve Teknoloji Liseleri, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor.

 

Doğa Koleji,  Fen ve Teknoloji Liselerini yurt çapında çoğaltıyor. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Fen ve Teknoloji Liselerinden  mezun öğrencilerin  araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklarını dile getirdi. Lüle. “öğrenciler, bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacak ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecek” dedi. 

 

Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi  
Lüle, Fen ve Teknoloji Liselerinin ayrıcalıklı lise eğitimiyle öğrencilerini buluşturduklarını söyleyerek şöyle devam etti: 
“Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan Fen ve Teknoloji Lisesinin sunduğu ayrıcalıklardan bazıları, ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri. İnovatif bir eğitimi benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinde  Anadolu lisesi ve Doğa Kolejinin lise MBA programı olan t-MBA müfredatı da devam edecek.” 
 

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim
Fen ve Teknoloji Liselerinde, 1 yıl hazırlık olmak üzere toplam 5 yıl eğitim verileceğini belirten Lüle, hazırlık sınıfının zorunlu olduğunu ve hazırlığı atlamanın olmayacağını dile getirdi. Lüle, hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca ile  16 saat teknoloji dersleri verileceğini ve bu derslerin de İngilizce terminolojisinin okutulacağını vurguladı. 
 

Fen ve Teknoloji Lisesindeki müfredatını ise Lüle şöyle açıkladı;
“Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından Doğa Fen ve Teknoloji Lisesi için müfredatı hazırlanan Teknoloji ve Donanım- Teknoloji ve Yazılım derslerini alacak. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrencilerimiz problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanmış olacak. 
Hazırlık sınıfından başlayarak 12.Sınıfa kadar sarmal bir yapı içerisinde her yıl bir üst seviyede mühendislik dersleri görülecek. Bilim Tarihine Giriş dersi proje tabanlı eğitimin temelini oluşturur. Teknoloji ve Donanım derslerinde öğrenciler temel bilişim teknolojileri araçlarını kullanmayı öğrenir. Teknoloji ve Yazılım derslerinde kodlama, java, piton yazılım dersleri görülür. Ayrıca Maker dersleri ile öğrencilerimiz öğrendiklerini hayata geçirme imkanı bulurlar. Fen ve Teknoloji Lisemizde eğitim politikası üretim ve proje tabanına dayanır. Bu sebeple Fen ve Teknoloji Liselerimiz donanımlı genetik, robotik, fizik, kimya biyoloji, IT laboratuvarlarına  sahiptir. Bunun yanı sıra görsel sanatlar, müzik sosyal bilimler atölyeleri bulunacak.”

 

“480 puan ve üzerine Tam Burs”
Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin, en çok tercih edilen liseler arasında yerini alacağını belirten Lüle, “sınav puanı 480 ve üzeri olan öğrenciler kabul edilecek olup, burs imkanı sağlanacak. Bursluluk imkanları alınan puana göre belirlenecek, puanı 480 puan üzeri olan tüm öğrenciler kabul edilecek” dedi. 

 

FENTEK  mezununa  Pearson Sertifikası
Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde Mekatronik temelli eğitim verilmektedir.
t-MBA eğitimi mühendislikle birleştirilir. t-MBA dersleri alacak öğrencilere, mühendislikle birleştirilen Pearson Sertifikası verilecek. Öğrencilere pearson sertifikası ile yurtdışının kapıları açılacağını aktaran Lüle, “öğrencilerin  kabulleri daha kolay olacak, eğitimlerine istedikleri ülkede devam edebilecekler” dedi. 

 

“Hayallerini Teknolojiyi Kullanarak Üretecekler”
Akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişecek  Doğa  Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, ulusal ve uluslararası platformda üstün başarılara imza atacak.
Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin  sınav başarılarıyla, ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında aldıkları derecelerle de öne çıkacaklarını paylaşan Lüle,  “öğrencilerimiz ilgilerine göre TÜBİTAK  projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında, FLL,FRC,WRO yarışmalarında yer alacak. Öğrenecekler, hayal edecekler, hayallerini teknolojiyi kullanarak üretecekler” dedi. 

 

Doğa’nın Eğitim’de Fark Yaratan Konseptleri, Tercih Sebepleri Arasındadır
Doğa Koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile öğrencilerin akademik başarısını arttırıyor. Lüle, Doğa Koleji kampüslerinde dünyaya entegre bireyler yetiştirdiklerini  vurguladı. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden, ufku geniş, özgüveni sağlam ve yaratıcı düşünen bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Lüle, “Ülkesine ve değerlerine bağlı, sorgulayan, donanımlı liderler yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi. 

 

Doğa Koleji’nde öğrenciler, küçük yaşta aldıkları İngilizce eğitimi, lisede Doğa’ya özgü t-MBA modeli, kodlama ve  robotik dersleri ile geleceğin liderleri olarak yetişiyor. Akademik alandaki başarıları, Doğa’ya özgü geliştirilen eğitim modelleri, yabancı dil eğitimi, 3S’i (sanat, spor, sosyal faaliyet), alanında başarılı akademik kadrosu, kendi eğitim materyallerini oluşturması gibi birçok özelliği Doğa Koleji’nin tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Öğrencilerin Doğa’nın fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlandıklarının  altını çizen Lüle, kaliteli eğitim imkanı ile öğrencileri buluşturmaktan mutluyuz” dedi.