FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ - AKADEMİK - EĞİTİM - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ


FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ

Doğa Koleji günümüz lise eğitimine farklı bir bakış açısı sunuyor. İstanbul'da Bostancı, Acıbadem, Tuzla, Ataşehir 3, Büyükçekmece, Florya, Bahçeşehir 2, Halkalı 2, Sarıyer kampüslerinin yanı sıra Adana, Ankara Çukurambar, Ankara Çayyolu, Ankara Keçiören, Bursa Çekirge, Bursa Bademli, Eskişehir,  İzmir Mavişehir 3, İzmir Buca, Kayseri, Kocaeli Başiskele, Muğla Bodrum ve Samsun kampüslerinde yer alan Fen ve Teknoloji liseleri, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor.


Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler. 
 

Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi
 
Lise giriş sınavlarında en yüksek puanla tercih edilen okullar arasında yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Fizik, kimya, matematik ve biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından müfredatı hazırlanan “Teknoloji ve Donanım ile Teknoloji ve Yazılım” derslerini alacaktır. Bilim Tarihi, Genetik Bilimine Giriş, Uygulamalı Deney, Teknoloji ve Donanım, Teknoloji ve Yazılım derslerinde ileri derece kodlama, Mobil Uygulama Geliştirme ve  Python gibi yazılım dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları...


Fen ve Teknoloji Liselerimizde eğitim politikası üretim ve proje tabanına dayanır. Bu sebeple Fen ve Teknoloji Liselerimiz donanımlı genetik, robotik, fizik, kimya biyoloji, IT laboratuvarına sahiptir. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrencilerimiz problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanır.


Doğa Koleji Anadolu Liselerinde başarıyla uygulanan, öğrencileri sadece üniversiteye değil hayata ve zorlu kariyer yolculuğuna da hazırlayan "t-MBA Eğitim Modeli", inovatif bir lise müfredatı sunan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri eğitiminde de uygulanmaya devam ediyor.


Akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişecek Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri ulusal ve uluslararası platformlarda, Tübitak projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında, FLL, FRC, WRO yarışmalarında başarıyla yer alacaklar.