DOĞA'DA EĞİTİM - EĞİTİM - DOĞA KOLEJİ
  • KAMPÜS FİLTRELE
  • KAMPÜS ADINA
    GÖRE ARA

    Kampüs adını arama kutusuna yazarak
    kampüs ara butonuna tıklayınız.  • BİZ SİZİ ARAYALIM

DOĞA'DA EĞİTİM


DOĞA ANAOKULLARI

Anaokulunda Üniversite Eğitimi Veriyoruz

Doğa Anaokulları eğitim modelimiz ile 3-5 yaş öğrencilerimizin öğrenme merakını sürekli kılıyor, üniversite eğitim anlayışını erken yaş eğitimine entegre ediyor, araştırmaya dayalı, proje bazlı performanslarla çocuğun potansiyelini ortaya çıkartıyoruz. Eğitim anlayışımızın temelinde; merak eden çocuk öğrenir; anlayışımız yatıyor. 21. YY'da hayatta başarılı olmak için sürekli gelişime açık, sosyal, çevresiyle uyumlu ve değişen teknolojiye adapte olabilen öğrenciler yetiştirmek gerektiğini biliyor ve Doğa Anaokulları'nda bu bilgiden yola çıkarak; heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve sorularının cevaplarını araştırabilen öğrenciler yetiştiriyoruz.

 

  

 

DOĞA KONSEPTLİ EĞİTİM MODELİ

Doğa Kolejinde çocuklar her şeyi dünyanın en iyi öğretmeninden, doğanın kendisinden öğreniyorlar.

Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim konseptiyle, klasik kalıpları yıkarak eğitimde ;yaparak ve yaşayarak öğrenme anlayışını sistemleştiren, başarıyı “eğitim hayattır” cümlesiyle tanımlayan Doğa Koleji; öğrencilerini sadece akademik anlamda değil her alanda geliştiriyor ve hayata hazırlamaktadır. Zihinsel ve bedensel becerilerini arttırarak, onlara aktif bir eğitim deneyimi sunmaktadır. Doğa Konseptli Eğitim Modeli her çocuğun farklı bir birey olduğu gerçeğini temel alır ve farklı bir bakış açısıyla dünyayı gözlemleyen ve ufkunu bu farklı bakış açısıyla genişleten bir mantığa dayanır. Doğa Konseptli Eğitim Modeli'nde eğitim anlayışı statik değil, dinamik ve yenilikçi bir yapıya sahiptir. Çünkü Doğa'nın temeli yeniliktir ve yenilikçilik akademik ve sosyal platformun her alanında kendisini gösterir.

 

  

 

SOES

SOES'le Öğrenciler Eğitimin Merkezine Yerleşiyor

Ortaokulda uyguladığımız Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemimizle (Student Oriented Education System) öğrencilerimize kendilerini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyoruz. Böylece Doğa Koleji öğrencileri sadece akademik sınavlara değil hayata da hazırlanıyor. SOES dersleri, öğrencileri Doğa liselerinde uygulanan t-MBA'ye de hazırlıyor. Öğrencilerimiz SOES 'te; Global Cultures, Critical Thinking, Yaratıcı Yazarlık, Girişimcilik, Mucit Atölyesi, Akıl Oyunları, Düşünme Eğitimi, Uluslararası İlişkiler, Yönetim Bilimi, Astronomi, Sanat Eğitimi gibi derslerle dünya vatandaşı olarak hayata ve geleceğin dünyasına hazırlanıyorlar.
 

SOES hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...
 

  

t-MBA

t-MBA ile Geleceğin Girişimcilerini Yetiştiriyoruz

Doğa Koleji liselerinde uygulanan t-MBA, öğrencileri hem iş hayatına hem de üniversiteye hazırlıyor. t-MBA sayesinde öğrenciler, kendi potansiyellerini, başarılı yönlerini, ilgi alanlarını yaşayarak keşfediyor ve kariyerlerini bu doğrultuda inşa ediyorlar. 

t-MBA hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...