ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI'NDA DOĞA'DAN TÜRKİYE 3.LÜĞÜ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI

29.04.2019 | Doğa Koleji

ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI'NDA DOĞA'DAN TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

Doğa Koleji öğrencileri geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. Türkiye 3.lüğü Doğa Kolejinin!


Doğa Koleji Ankara Eryaman Kampüsü 12. sınıf Matematik-Fen Bölümü öğrencisi Barış Akçam, Milli Savunma Üniversitesi tarafından düzenlenen sınava girerek tüm alanlarda derece aldı. Sözel alanda Türkiye 2.’si olan Akçam; sayısal, eşit ağırlık alanında ve genel ortalamada Türkiye 3.’sü olarak 379.196 öğrenci arasından öne geçmeyi başardı. Hayali, gelecekte iyi bir mühendis olmak olan başarılı öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okumayı hedefliyor.

 

Başarının Sırrı Sınav Hazırlık Programı…

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Öğrencimiz sınava sadece Doğa Koleji sınav uygulama planıyla hazırlanmış, herhangi bir ek ders ya da destek almamıştır. Başta öğrencimiz olmak üzere bu başarının mimarları olan velimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ulusal düzeyde elde edilen sınav başarıları kurumumuz adına gurur kaynağı yaratıyor” dedi.

 

Mutlu Çocuklar Yetiştiriyor…

Öğrenci Barış Akçam’ın sanatla da ilgili olduğunu ve piyano çaldığını sözlerine ekleyen Genel Müdür Lüle, “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirilmeleri bizim için çok değerli. Sınav başarılarının yanında, sosyal hayatta da başarılı ve “mutlu çocuklar” yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.