DOĞA OKULLARI SBS’DE TÜRKİYE’NİN ZİRVESİNDE
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
DOĞA OKULLARI SBS’DE TÜRKİYE’NİN ZİRVESİNDE

12.08.2013 | Doğa Koleji

DOĞA OKULLARI SBS’DE TÜRKİYE’NİN ZİRVESİNDE

Son 3 yıldır SBS’de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Kurtköy Doğa Okulu 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye’nin en başarılı okulu olurken, 669,943 puanla Cevizlibağ Doğa Koleji,662,371 puanla Florya Doğa Koleji, 638,078 puanla Ankara Oran Doğa Okulu ve 619,050 puanla Konya Doğa Okulu SBS’de bir kez daha zirveye yerleşti.

Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji,  öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle kazandığı başarılara bir yenisini daha ekledi. SBS’de 700,000 puan alan 7 öğrenci Doğa Koleji’nden çıktı. Doğa Koleji’nin 2 öğrencisi, Türkiye 1’incisi oldu.

 

Türkiye’nin En Başarılı Okulu Doğa Koleji 

SBS sonuçlarının açıklanmasıyla Türkiye’nin en başarılı okulları da belli oldu. Sonuçlara göre Doğa Koleji 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye’nin zirvesine yerleşti. Yıllardır SBS’de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Kurtköy Doğa Koleji 676,021 puan ortalamasıyla Türkiye’de zirvenin sahibi olurken, 669,943 puanla Cevizlibağ Doğa Koleji, 662,371 puanla Florya Doğa Koleji,638,078 puanla Ankara Oran Doğa Koleji ve 619,050 puanla Konya Doğa Koleji, SBS’de bir kez daha zirveye yerleşti. 

 

Sahurda SBS Coşkusu...

Sınav sonuçlarını öğrenmek için aileleriyle birlikte gece yarısı Doğa Koleji’nde buluşan Türkiye şampiyonları, sonuçlar açıklanır açıklanmaz bilgisayarın başına oturdu. Öğretmenleri ve aileleri eşliğinde derecelerini öğrenen İrem Tellioğlu ve Büşra Erol, Türkiye 1’inciliğini birbirlerine sarılarak kutladı.

 

Müjdeyi gece yarısı okulda aldılar, mutluluktan uyuyamadılar…

Tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye derecesi yapan diğer öğrenciler de sonuçları öğrenince heyecandan gözyaşlarını tutamadılar. Türkiye şampiyonu öğrenciler, sevinç çığlıkları eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar kutlama yaptılar. Toplam 7 öğrencisi Türkiye’nin zirvesine yerleşen Doğa Okulu Rehberlik Bölüm Başkanı Merve Kuruhasanoğlu, SBS’de derece elde eden öğrencileri tebrik ederek; “Öğrencilerimizin başarıları bizi gururlandırıyor. 2012 SBS’de 494,053 puan ortalaması, 2011’de 493,283 puan ortalaması ve 2010’da 478,554 puan ortalaması ile son 3 yıldır SBS’de Türkiye şampiyonları Doğa Koleji’nden çıkıyordu. Bu yıl da gelenek bozulmadı. 676,021 SBS ortalaması ile Doğa Koleji, Türkiye’nin en başarılı okulu olduğunu bir kez daha kanıtladı.  Bu başarıların arkasında “kazanmak” yerine “başarmak” felsefesi yatıyor. Biz öğrencilerimizi sadece sınav kazanmaya odaklamıyoruz. Çünkü biliyoruz ki gerçek başarı, 120 dakikada 100 soru çözmek değildir. Bizler, öğrencilerimizin her alanda başarılı olabilmeleri için onların tüm duyularına hitap eden eğitim modelleri geliştiriyor ve anaokulundan itibaren bu modellerle çocuklarımızın eğitim almasını sağlıyoruz. Sonuçta akademik başarılarının yanı sıra hayatta da başarılı olabilen, öğrenmeyi seven, girişimci, kendine güvenen ve sosyal hayatta da başarılı nesiller yetişiyor” dedi.