Haber ve Etkinlikler

DOĞA OKULLARI t-MBA ÖĞRENCİLERİ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ’NDE!

Doğa Okulu t-MBA Öğrencileri, Türkiye’nin önde gelen yönetici ve işadamlarıyla bir araya geldi!

ETİKETLER : t-MBA , Girişimcilik Kulübü , Uğur Gazanker , AVEA , TOBB , the Ritz Carlton , Capital , Ekonomist , Enerji 2023: Girişimcinin Ajandası , M. Rauf Ateş , Nevzat Aydın , Erkan Akdemir , Limak , Batuhan Özdemir , Bereket Enerji , Ceyhan Saldanlı , Küresel Kaynaklar Şirketi , Mehmet Öğütçü , Fiba Holding , Murat Özyeğin , Dost Enerji , Muzaffer Akpınar , Sarıyer Doğa Koleji , Semih Kudun , TÜBİTAK , Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması , Ayçiçeği Şemsiyesi , Lisanssız Elektrik Üretim Derneği , Mars Energy , Yalçın Kıroğlu

Capital & Ekonomist dergileri, Avea, TOBB Genç Girişimciler Kurulu işbirliği öncülüğünde ve Doğa Okulu katkılarıyla Türkiye’de girişimciliği özendirme ve destekleme misyonuyla düzenlenen “Girişimcilik Kulübü” toplantısı, 13 Şubat Perşembe günü The Ritz Carlton’da gerçekleştirildi. Geleceğin sektörü enerjiye yönelik bilgi paylaşımlarının gerçekleştirildiği toplantıya, Doğa Koleji t-MBA öğrencileri de katılarak sektörün duayenleriyle bir araya geldiler. Bilimden spora, sanattan iş dünyasına kadar her alanda öğrencilerini geleceğe hazırlayan Doğa Koleji, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından organize edilen “Girişimcilik Kulübü” işbirliğiyle öğrencilerini Türkiye’nin önde gelen işadamı ve yöneticileriyle buluşturmaya devam ediyor. Capital ve Ekonomist dergileri öncülüğünde hayata geçirilen “Girişimcilik Kulübü ”nün 2014 yılı ilk toplantısı “Enerji 2023: Girişimcinin Ajandası” ana temasıyla gerçekleştirilirken, sektörün duayenleri de sektördeki fırsatları anlattılar. Ekonomist ve Capital Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Girişimci Kulübü Başkanı Nevzat Aydın, Avea CEO’su Erkan Akdemir ve Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker’in ev sahipliği yaptığı toplantıya birçok iş adamının yanı sıra Doğa Koleji t-MBA öğrencileri de katıldı.

“Duygusal enerjiye yatırım yapıyoruz”

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin belirli periyotlarla bir araya gelerek dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdiği toplantı, Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker ve AVEA CEO’su Erkan Akdemir’in konuşmalarıyla açıldı. Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker yaptığı açılış konuşmasında “Doğa Koleji" olarak biz de bir anlamda enerjiye yatırım yapıyoruz ancak bizimki biraz daha farklı olarak duygusal enerji. Biz öğrencilerimizin enerjisini yüksek ve dinamik tutmak için çalışıyoruz. Bugün t-MBA öğrencilerimiz burada sizlere eşlik ediyor olması da bunun bir göstergesi. Onları daha lise sıralarında bu ortamlarla tanıştırmaya ve bu aktivitelere alıştırmaya gayret ediyoruz. Öğrencilerimizi, profesyonel yöneticilerle bir araya getiriyor olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” şeklinde ifade etti.  Girişimcilik Kulübü Toplantısı, Limak Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Özdemir, Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Küresel Kaynaklar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve Dost Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Akpınar katıldığı oturumla devam etti.

TÜBİTAK’ta birincilik alan Girişimcilik Projesi

Panelin soru cevap bölümünde söz alan Sarıyer Doğa Koleji Onursal Öğrenci Meclis Başkanı Semih Kudun’un, TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'nda 620 proje arasından seçilen “Ayçiçeği Şemsiyesi” projesiyle birincilik kazanmış olması sektörün duayenlerinin dikkati çekti. Kudun, Lisanssız Elektrik Üretim Derneği Başkanı ve Mars Energy CEO'su Yalçın Kıroğlu’na; Güneşe duyarlı olarak güneş panelleri yerleştirerek geliştirdiği “Ayçiçeği Şemsiyesi” projesini anlatarak projesinin lisanssız enerji alanına girip girmediğini ve ileriki adımlarında neler yapması gerektiğini sorarak fikir alışverişinde bulundu. Kudun’un, TÜBİTAK Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması'nda birincilik ödülü alan güneş panelleri yerleştirerek geliştirdiği “Ayçiçeği Şemsiyesi” projesi, günün her saatinde yer değiştirerek, güneşe rağmen güneşi takip eden sensörler sayesinde belirlenmiş bir alanda sürekli gölge oluşmasını sağlıyor. Böylece açık alanlarda zahmetsizce güneşten korunmayı sağlarken, aynı zamanda konforlu ve rahat vakit geçirme imkanı sunuyor. Projesi ile ilgili pek çok firmadan satın alma talepleri geldiğini belirten Kudun, konukların ilgi ve takdiriyle karşılandı.

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL