Haber ve Etkinlikler

EGEMEN BAĞIŞ HİMAYESİNDE GERÇEKLEŞEN MY EUROPE'DA ÖDÜLLERİMİZİ ALDIK

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecimiz Egemen Bağış başkanlığında başlatılan My Europe projesi 2 sene süren çalışmalar sonucunda finale ulaştı. Frankfurt’ta gerçekleştirilen My Europe gala gecesinde ile Doğa Okulu öğrencileri İngilizce makale yazımında derece kazanarak ödüllerine kavuştular.

ETİKETLER : egemen bağış , my europe , AB projeleri , frankfurt , makale yarışması , yarışma
Öğrencilerimiz aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerinden katılan arkadaşları ile sanat ve kültür aktiviteleri de gerçekleştirdiler.

Neler Yaptık?

17-18 Mayıs tarihlerinde Ataşehir Doğa Koleji'nde gerçekleşen organizasyonun ilk etabında Manfred Pohl, Prof. Gökhan Karabulut, Dr. Mehmet Köksal ve AB Bakanlığı temsilcisi Volkan Kocagül öğrencilerimizle söyleşi yapıp, onların makale yazmalarına yardımcı olacak güncel ve tarihi bilgilerle destek oldular. Aynı gün öğrencilerimiz, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Zeynep Gürcanlı’dan İngilizce makale yazım eğitimi aldılar. AB Bakanlığı, Müsteşar yardımcısı Dr. Mehmet Cangir; öğrencilerimizi Ortaköy AB Ofisi'nde ağırlayarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Cangir, proje kapsamında atölye çalışmasına katılan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada gençliğin Avrupa’nın geleceğini biçimlendirmedeki rolü üzerinde durdu. Ve Doğa Okulu öğrencilerinin Uluslararası aktivite bazında ne kadar şanslı ve donanımlı olduğu konusunda övgü dolu sözler paylaştı.

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL