Haber ve Etkinlikler

GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİREN DOĞA KOLEJİ, YILIN İŞ İNSANLARI ÖDÜL TÖRENİ’NDE

Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen, bu yıl Doğa Koleji’nin ana sponsor olduğu Yılın İş İnsanları Ödülleri 18 Nisan Cuma günü görkemli bir törenle Shangri-La Bosphorus İstanbul’da sahiplerini buldu. 2013 yılında zirveye çıkan iş insanlarına verilen "Yılın İş İnsanları" ödül Töreni’nde iş dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

ETİKETLER : ekonomist , yılın iş insanları , mustafa koç , bülent eczacıbaşı , bünyamin çelikten , ekonomist

Ekonomist Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’nin 23.sü bu yıl Doğa Okulu ana sponsorluğunda, iş ve ekonomi dünyasının önde gelenleri, medya yöneticileri ve özel davetlilerin katılımıyla Shangri-La Bosphorus İstanbul’da otelinde gerçekleşti. İş dünyası tarafından büyük ilgi gören gecede,  Ekonomist Dergisinin yaptığı anket sonucuna göre iş dünyasında zirveye çıkanlar ödüllerini aldı. 

Yılın İş İnsanı Mustafa Koç

İş dünyasındaki 2 bin 200 üst düzey yöneticiye gönderilenankete gelen cevaplara göre 713 oyun yüzde 17’sini alan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç,“Yılın İş İnsanı” olarak seçildi. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın üç yıldır başkanlığını yapan Bülent Eczacıbaşı, yüzde 34 oyla “Yılın Sivil Toplum Önderi” kürsüsüne çıktı. VodafoneTürkiye’deki başarısıyla bu şirkette daha üst bir göreve geçen SerpilTimuray, üçüncü kez“Yılın Profesyoneli” olarak zirvede yer buldu. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, oyların yüzde 28,1’ini alarak üst üste ikinci kez “Yılın Bürokratı” kürsüsünde yer aldı. Big Chef’s’i ulusal bir restoran zincirine dönüştüren Gamze Cizreli, ikinci kez “Yılın Kadın Girişimcisi” oldu.

Törenin ana sponsoru olan Doğa Koleji’nin Genel Müdür Yardımcısı Bünyamin Çelikten, yaptığı konuşmada “Yılın İş İnsanları Ödülleri” konusundaki görüşlerini; “Doğa Okulu olarak her zaman geliştirdiğimiz kendimize özgü ve dünyaya örnek olan t-MBA gibi eğitim modellerimizle geleceğin iş dünyasına yeni bireyler yetiştirmeyi hedefledik. Bu nedenle iş dünyasını ilgilendiren bu tür önemli organizasyonlara dâhil olmayı bir tür görev olarak benimsiyoruz. Bugün burada öğrencilerimize örnek olacak iş dünyasının önemli isimleri ile bir arada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.”  şeklinde ifade etti. 

Yılın İş İnsanları nasıl seçiliyor?

Ekonomist’in kurulduğu 1991 yılından bu yana yapılan “Ekonomide Yılın İş İnsanları” çalışması, anket yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Bunun için öncelikle ilgili yılda yaptıkları işlerle dikkat çeken iş insanları, profesyonel yöneticiler ve girişimciler, aldıkları kararlarla ekonomiye yön veren bürokratlar ve faaliyetleriyle gündeme gelen sivil toplum önderleri bir jüri tarafından belirleniyor. Daha sonra altı kategorideki bu adayların yer aldığı anket formları, içlerinde patronlar, CEO’lar ve üst düzey yöneticilerin bulunduğu geniş bir kesime gönderiliyor. Bu yılki anket 2 bin 200 kişiye gönderildi. Elektronik ortamda ve her gönderilene özel olarak üretilen tek şifre ile yanıtlanması istenen ankette katılımcılar her kategoride en fazla üç adaya oy verebiliyor. Bu oylama sonucunda da Yılın İş İnsanları belirleniyor. 

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL