ACIBADEM BİLİM KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

2013 - 2014 Eğitim -Öğretim Yılı'nda eğitime başlayan Acıbadem Bilim Kampüsü anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim veriyor. 
 

Bilim Konsepti ile Global Bakış Açısı


Bireyin dünya çapında bir bakış açısına sahip olabilmesi için ihtiyaç duyduğu bilgi birikiminin büyük bir kısmı, lise çağlarını kapsayan zaman diliminde ediniliyor. Bu dönemdeki gözlemler, ileriki dönemlerde ortaya çıkacak olan değişimler için daha kalıcı bir birikim oluşturuyor. Bu yaşlarda edinilen bazı bilgilerin zihinde tartılması, uluslararası gelişmelere göre yeniden yorumlanması bazen zaman alıyor. Bazı bilgilerin iyice tartılıp yeni çıkarımlar yapılması için zaman gerekiyor. İşte bu zaman; lise düzeyinde başlayan eğitimle sağlanabiliyor. Öğrenci gelişimini tamamlayana kadar defalarca edindiği bilgileri tartma ve doğru genellemeler yapma olanağına sahip oluyor.


Acıbadem Bilim Kampüsü temel derslerin kazanımlarını hayattan örneklerle pekiştiriyor. Yaratıcı yazarlık, edutech, cuboro, gastronomi mutfağı, kuluçka makinesi, yaratıcı düşünme ve düşünme becerileri, kapla gibi ilgi çekici, eğlenceli ve öğrenmeyi canlı tutacak pek çok ders Doğa Okulları Bilim Okulları'nda öğrencilere sunulmaktadır.

 

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu İlkokul Ortaokul Lise

İngilizce    

İngilizce
Almanca / İspanyolca 
(4. Sınıf - Seçmeli)

İngilizce
Almanca / İspanyolca 
(Seçmeli)

İngilizce
Almanca

 

 

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

ANAOKULUNDA SEÇİM VAR.

Acıbadem Bilim Doğa Kampüeü Anaokulu öğrencilerimiz ile "Demokrasi ve Seçim " konusu kapsamında seçme ve seçilme hakkından bahsederek öğrencilerimiz bilgilendirdik. Hep birlikte kendi demokratik seçimizi yaparak oy kullanmayı ve seçim yapmayı öğrendik. Seçimimizin sonunda kendi seçtiğimiz animasyon filmini okulumuzun konferans salonunda büyük bir keyifle izledik.

ANAOKULUNDA SEÇİM VAR.

Acıbadem Bilim Doğa Kampüeü Anaokulu öğrencilerimiz ile "Demokrasi ve Seçim " konusu kapsamında seçme ve seçilme hakkından bahsederek öğrencilerimiz bilgilendirdik. Hep birlikte kendi demokratik seçimizi yaparak oy kullanmayı ve seçim yapmayı öğrendik. Seçimimizin sonunda kendi seçtiğimiz animasyon filmini okulumuzun konferans salonunda büyük bir keyifle izledik.

ATAMIZI SEVGİ,SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak Atamızın bedenen aramızdan ayrılısının 81.yılını anmak için etkinlikler düzenledik.Hafta boyunca yaş gruplarına uygun olarak Atatürk'ün bizler için önemini anlattık.Panolar hazırladık.Öğrencilerimizin getirmiş olduğu kasımpatı çiçeklerini Atatürk Köşemize bıraktık.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Acıbadem Bilim Doğa Koleji Anaokulu öğrencileri ile birlikte ''Cumhuriyet Balosu'' düzenledik.Okulumuzu bayraklarla süsledik.Öğrencilerimizle birlikte hepimiz kırmızı beyaz giyindik.Marşlar eşliğinde ellerimizde bayraklarla bütün okulu dolaşarak yürüyüş yaptık.Hafta boyunca çocuklara Atatürk ve Cumhuriyet önemini anlattık,sunumlar izledik.Cumhuriyeti büyük bir coşku ve gururla kutladık.

ACIBADEM BİLİM DOĞA KOLEJİ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BÜYÜK BİR HEYECANLA BAŞLADI

Acıbadem Bilim Doğa Koleji öğrencileri, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına büyük bir çoşku ile merhaba dedi.

ELMER GÜNÜ

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak bir yıl boyunca ''Hikaye Sandığı'' dersimizde birbirinden güzel kitapları öğrencilerimizle birlikte okuduk,inceledik.Yaptığımız çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize kitap sevgisini aşılamayı ve kitaba karşı ilgi uyandırmayı amaçladık.Bu güzel serüveni son kitabımız olan ''ELMER'' ile eğlenceli bir etkinlikle tamamlamak için ''Elmer Günü'' kutladık.Öğrencilerimizden rengarenk kıyafetler giymelerini istedik.Hep birlikte Elmer'ın hikayesini okuduk,sohbet ettik.D

ANAOKULU PİKNİĞİMİZ

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak bahçemizde piknik etkinliği gerçekleştirdik.Getirilen meyve ve kuruyemişlerden yedik,top ve ip oyunları oynadık. Elsa ve Superman karakterlerini de okulumuza davet ederek öğrencilerimize sürpriz yaptık.Hep birlikte oyunlar oynadık,hatıra fotoğrafları çekildik.Etkinlik sonunda öğrencilerimize balonlar dağıttık.

YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN HERKESİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak en değerlilerimiz,annelerimizi unutmadık.Ekoloji dersimizde annelerimiz için çiçek dikip,saksımızı süsledik.Anneler Günü kartı hazırladık.Annelerimize video çekip günlerini kutladık.Yüreğinde anne sevgisi ve şefkati olan herkesin anneler gününü kutlarız.

ÇOŞKU DOLU KUTLAMAMIZ

Ulu Önder Atatürk'ün bizlere armağan ettiği bu güzel bayramın 96. yılını büyük bir çoşku ile okulumuzda kutladık.Bayram kutlamalarıyla barış,birlik ve cumhuriyet kavramlarının önemini daha çok anlama fırsatını yakaladık.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak 23 Nisan gününü büyük bir coşku ile kutladık.Hafta boyunca öğrencilerimize günün anlam ve önemini anlattık.23 Nisan şarkıları söyledik.Kırmızı beyaz giyinerek bayraklarımızı salladık.Velilerimize koro ve dans gösterileri sergiledik.

ÇOCUKLARIN DİKKAT SÜRELERİNİ UZATMAK VE ZİHİN SAKİNLİĞİNİ SAĞLAMAK:MANDALA

Öğrencilerimizin el ve göz koordinasyonu hakkında bilgi sahibi olmak,dikkat sürelerini uzatmak,zihin sakinliğini sağlamak ve çocukların dinleme becerilerini takip etmek amacı ile rehber öğretmenimiz eşliğinde ''Mandala'' çalışması yapıldı.Mandalanın içten dışa veya dıştan içe doğru sırayı bozmadan boyanması gerektiği bilgisini paylaştı.Klasik müzik eşliğinde çocuklar etkinlikleri tamamladılar.Mandala çalışmaları,çocukların grup çalışmalarında ,gruba uyum sağlamalarında ve dinleme becerilerinde o

LEGOLAND GEZİMİZ

Öğrencilerimizle birlikte çocukların yaratıcılık dünyasını keşfedip eğlenebilecekleri en iyi eğlence merkezlerinden olan,eğlence ve rengarenk Lego parçaları ile dolu Legoland 'e gittik.Hep birlikte eğlenceli ve keyifli bir gün geçirdik.

HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE ARTAN AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİMİZDEN KARELER

Hava sıcaklıkların artmasıyla birlikte, açık hava etkinlikliklerimizi arttırmaya başladık.Bu hafta okul bahçemizde waffle partimizi yaptık.Ardından ders kitabımız üzerinden yürütmeye başladığımız etkinliklerimize devam ettik.

ANAOKULU BAHAR ŞENLİĞİMİZ

Acıbadem Bilim Doğa Anaokulu olarak 30 Mart günü Anaokulu Bahar Şenliğimizi gerçekleştirdik.Öğrencilerimiz istek ve heyecanla bu güne hazırlandılar.Şenliğimiz ingilizce koromuz ve 90'lar konseptli dans ve koromuzla başladı.Daha sonra drama ve dans gösterileri ile devam etti.Aralarda izletilen öğrenci slaytları velilerimizie hem duygusal anlar yaşattı hem de mutlu etti.Hep birlikte heyecanlı,gururlu ve unutulmaz bir gün yaşadık.

4.SINIFLAR İLE YAZARIMIZ DURSUN EGE GÖKMEN BULUŞTU

4.SINIFLAR İLE YAZARIMIZ DURSUN EGE GÖKMEN BULUŞTU

AİLE BOYU AKIL OYUNLARI YARIŞMASI

5.ve 6.sınıf öğrencilerinin aileleriyle beraber kurdukları takımlar birbiriyle yarıştı.

Pİ GÜNÜ KUTLAMALARI

14 mart dünya pi günü kutlamaları

ALMANCA EVİN BÖLÜMLERİ

ALMAN YEMEKLERİNİ TADIYORUZ

6. Sınıf öğrencilerimizle Alman mutfağını ve malzemelerini tadarak öğrendik.

7.Sınıf öğrencilerimizle Türk-İslam medeniyetinde yetişen bilginlerin bilimsel gelişme sürecine katkılarını Bilim Katımızda inceledik.

3D TASARIMLAR

Doğa Koleji Acıbadem Bilim kampüsü 5.sınıf öğrencileri kodlama & robotik dersinde almış oldukları 3 boyutlu tasarım konusu ile kendi tasarımlarını oluşturuyor.