İngilizceyi Disiplinler Arası Bir Yaklaşımla Öğreten Eğitim Sistemi Doğa'da

DOĞA KOLEJİ KAYIT BİLGİ FORMU

Veli Adı Soyadı E-Mail GSM Öğrenci Adı Soyadı
Kampüs
Sınıf
Güvenlik kodunu giriniz: 76269

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ İÇİN "DOĞAL ORTAMDA ANAOKULU EĞİTİMİ" NEDEN ÇOK ÖNEMLİ?

Erken çocukluk dönemi olarak tanımlanan yaş gruplarının eğitimleri ihmale gelmeyecek kadar önemli bir konu. Çocukların çok yönlü gelişime açık olduğu, bireysel kimliklerinin inşa edildiği bu dönemde okul öncesi eğitiminin önemi kadar nasıl olması gerektiği konusunda da farklı yaklaşımlar var. Doğa Koleji bu noktada karşımıza yeni bir kavram çıkarıyor; Doğal Ortamda Anaokulu Eğitimi… Peki, çocukların doğal bir ortamda anaokulu eğitimi almaları onların gelişimine nasıl bir katkı sağlıyor? Bu eğitimin diğerlerinden farkı ne?

Ormanın İçinde Anaokulu Deneyimi

Özellikle sağlıklı kas ve kemik gelişimi için çocukların erken yaşta sporla tanışması gerekiyor. Bunun da en etkili yolu beden eğitimi faaliyetlerinden geçiyor. Beden eğitimi başta olmak üzere pek çok sportif faaliyet genelde okul öncesi eğitimde ihmal edilen bir konu. Bu eğitimi en ideal şekilde uygulamak için anaokulunun bulunduğu kampüsün yeşillikler içinde, doğayla iç içe olması çok önemli. Doğal ortamda anaokulu eğitimi alan çocuklar, sınıf öğretmenleri gözetiminde her gün doğanın içinde, doğal bir ortamda yürüyüş ve çeşitli sportif faaliyetler yapma şansı elde ediyor.

Doğal Sürecinde Yabancı Dil Eğitimi

Ebeveynlerin üzerinde en fazla durduğu konuların başında iyi bir dil eğitimi gelir. Çünkü kalıcı bir yabancı dil edinim süreci için en kritik adım anaokullarında atılır. Doğal sürecinde İngilizce'yi edinen anaokulu öğrencileri, alanında uzman bir İngilizce öğretmeni ile gün boyu yoğun bir şekilde eğitim sürecine dahil oluyor ve iletişim dili olarak İngilizce'yi kullanıyor. Öğrenciler, beş yeti bazlı çalışmalara katılarak iletişimsel ortamlarda bulunuyorlar. Böylece, anaokulu yılları ve onu takip eden yıllarda geliştirecekleri yabancı dil becerileri ile kendilerini destek almadan ifade edebilecek seviyeye ulaşıyorlar.

Anaokulunda Ekolojik Hayat

Doğal yaşamdan gün geçtikçe uzaklaşan çocuklar, şehir hayatının tam ortasında pek çok güzelliği yaşamaktan mahrum kalıyor. Doğal Ortamda Anaokulu Eğitimi, her şeyden önce çocukları erken yaşta doğayla tanıştırıyor ve doğanın nimetlerinden faydalanmaları için onlara çok değerli bir fırsat veriyor. Doğayla iç içe eğitim gören çocuklar kendi elleriyle büyüttükleri domates ve salatalıklar ile okuldaki tavukların hediye ettiği yumurta ve ineklerden sağdıkları süt ile hazırladıkları ekolojik kahvaltıda besin kaynaklarını bizzat yerinde öğrenirken hem de doğal beslenme ayrıcalığını yaşıyorlar. Her hafta gerçekleşen ekoloji derslerinde gezegeni paylaştıkları diğer canlılar ile etkileşimi bizzat deneyimlerken doğaya karşı sorumluluk tutumunu geliştiriyorlar. Ayrıca, kendilerine ayrılan tarım alanlarında haftalık olarak yaptıkları ekim dikim çalışmaları neticesinde topladıkları doğal ürünleri eve götürüp aileleri ile paylaşma fırsatı yakalıyorlar.

DOĞA KOLEJİNDE DOĞAL ORTAMDA ANAOKULU EĞİTİMİ AYRICALIĞI…

Doğa Koleji tüm kampüslerinde aynı standartta fiziksel imkanları sunar. Sadece Beykoz Kampüsü değil, Türkiye’deki diğer özel okullar içerisinde de birçok ayrıcalığa sahiptir. 55 dönüm arazi üzerinde kurulan Beykoz Doğa Kolejinde bulunan açık ve kapalı manej, açık yüzme havuzları, hayvanat bahçesi, ekoloji derslikleri, arkeolojik kazı alanı ve açık hava derslikleri kampüsün sunduğu ayrıcalıklardan bazıları…Doğal Ortamda
Anaokulu Eğitimi Ayrıcalığı!

Kayıt avantajları hakkında bilgi almak ister misiniz?