ANTALYA KONYAALTI KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

Antalya Konyaaltı Kampüsü, anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim veriyor. Öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve beklentilerine göre yapılanan kampüs modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.
 

Açık kapalı oyun alanları, spor kompleksi, kapalı havuz, dijital kütüphane, buz pisti, ekoloji dersliği, botanik bahçe, fen laboratuvarları, heykel, seramik, müzik atölyeleri kampüsün sunduğu sosyal ve akademik imkanlardan bazıları...
 

Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim


Doğa Koleji yabancı dil ağırlıklı kampüslerinde uyguladığı benzersiz İngilizce programıyla, öğrencilere yalnızca dil bilgisel yetiler değil, iletişimsel beceriler de kazandırıyor. Uygulanan etkin yabancı dil eğitim, iletişim ve sosyal yeterlilik çerçevesinde şekillenirken yabancı dili iletişim odaklı platformlarda tecrübe eden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebiliyor.


Doğa Koleji öğrencilerine, uluslararası standartlarda, İngilizce bilgilerini ve günlük dil kullanım becerilerini pekiştirmeyi hedefleyen konsept ders saatleri sunuluyor. English for Life - Yaşam için İngilizce, English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce, Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları kavramlarından oluşan programla öğrencilerimiz aynı zamanda yabancı dil bilgilerini kullanarak sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlarla baş edebilmek, kendilerini ve ihtiyaçlarını rahatça ifade edebilmek, farklı ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilmek gibi dil öğrenim süreçlerini de deneyimliyorlar. Sınıf içinde interaktif ortamlarda yapılan dersler ve alıştırmalar, evdeyse sürekliliği sağlayan egzersizler, teknolojinin bütün olanakları kullanılarak öğrencilerin dili konuşma ve kullanma becerilerini artırıyor. Uygulanan kur sistemiyle her öğrencinin İngilizce seviyesi belirleniyor. Böylece her öğrenci seviyesine uygun sınıfta İngilizce eğitim alıyor.

 

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu   İlkokul   Ortaokul    
             
İngilizce   İngilizce   İngilizce    
    Almanca   Almanca    
    (4.Sınıf)        

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

PARAŞÜT TASARLIYORUZ

PARAŞÜT TASARLIYORUZ

KÜRESEL BARIŞ ZİRVESİ

İnsan Hakları ve Demokrasi Paneli

Yazarlarla Söyleşi ve İmza Günü

Türkçe zümresinin gelenekselleşen “Yazarlarla Söyleşi ve İmza Günü” etkinliğinde” Mühürler Sandığı:Gizli Görev” adlı kitabın yazarı Birsen Ekim ÖZEN’i ağırladık. Oldukça keyifli ve öğretici geçen konferansta yazarımız, öğrencilerimize hikaye oluşturmanın aşamalarını eğlenceli bir şekilde anlattı. Yaşayarak öğrenmenin tadına varan öğrencilerimiz, yazarımızın yönlendirmeleriyle zihinlerinde oluşturdukları hikaye tasarılarını arkadaşları ve yazarımızla paylaştı. Konferans sonrasında öğrenciler

'4 Kasım Öğretmenler Günü Bir Sürprizim Var Öğretmenim

Doğa Koleji Türkçe derslerinin gelenekselleşen Öğretmenler Günü etkinliğinde öğrencilerimiz öğretmenlerine mektuplar yazarak sürpriz yaptı. Manevi değeri oldukça yüksek olan mektupları gören öğretmenlerimiz hem duygulandı hem de mutlu oldu.

“ Türk dili dünya dillerinin en zenginlerindendir, yeter ki bilinçle işlensin.” diyen Başöğretmenimizin izinden aydınlık yarınlara evrensel değerlerin ışığında yürüyoruz. Doğa Okulları Konyaaltı yerleşkesi öğrencilerimizle 26 Eylül “Türk Dil Bayramı’nı ” coşkuyla kutladık.5.sınıf öğrencilerimizin dilin önemli ile ilgili anket yaptığı, 6. Sınıf öğrencilerimizin yabancı kelimelerin Türkçe karşılıklarını kelime kutusunda topladığı, 7.sınıf öğrencilerimizin ise dilin önemi ve kullanımı ile ilgili

“ Türk dili dünya dillerinin en zenginlerindendir, yeter ki bilinçle işlensin.” diyen Başöğretmenimizin izinden aydınlık yarınlara evrensel değerlerin ışığında yürüyoruz. Doğa Okulları Konyaaltı yerleşkesi öğrencilerimizle 26 Eylül “Türk Dil Bayramı’nı ” coşkuyla kutladık.5.sınıf öğrencilerimizin dilin önemli ile ilgili anket yaptığı, 6. Sınıf öğrencilerimizin yabancı kelimelerin Türkçe karşılıklarını kelime kutusunda topladığı, 7.sınıf öğrencilerimizin ise dilin önemi ve kullanımı ile ilgili

23 EYLÜL EKİNOKSU

23 Eylül Sonbahar Ekinoksunu öğrencilerimize yaparak ve yaşayarak aktardık.

KÜLTÜR VE TARİH KEŞFİ

Konyaaltı Doğa Kampüsü öğrencileri yeni eğitim-öğretim yılının ilk Sosyal Bilgiler dersine eğlenceli ve gizemli bir etkinlikle adım attı.

IŞIĞIN YAYILMASI

Işık ışınları doğrusal olarak her yöne yayılır bilgisini öğrendik. Daha sonra öğrendiğimiz bilgiyi kalıcı hale getirmek için kartonlarla yaptığımız materyalimizle ışık ışınlarının doğrusal olarak her yöne yayıldığını gözlemledik.

SES YALITIM PROJELERİMİZ

Konyaaltı doğa okulu öğrencileri fen bilimleri dersinde öğrendikleri ses yalıtımı konusunu pekiştirmek daha kalıcı hale getirmek için kendi tasarladıkları ses yalıtımı sağlanmış ortamlar ürettiler. Öğrencilerimiz bu sayede bilgilerini pekiştirirken yeni şeyler üretmenin hazzını yaşadılar.

Çiçekli Bitkilerde Üreme

Öğrencilerimiz derslerde aldıkları teorik bilgileri pratiğe dökme günlük hayat ile ilişkilendirmeye devam ediyor. Fen bilimleri dersinde öğrendiğimiz çiçekli bitkilerde üreme çiçeğin kısımları konularını bahçemizde çiçek üzerin de somut bir şekilde öğrendiler ardından da bahçemizde bulunan çiçeklerden kendileri toplayıp onların kısımlarını gösterdiler. Bu sayede öğrencilerimiz derslerin sadece dört duvar sarasında geçmeyeceğini doğanın büyük bir öğretmen ve öğretici olduğunu bir kez daha kavradı

21 MART EKİNOKSU VE BAHAR ETKİNLİĞİ

Konyaaltı Doğa öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi kapsamında 21 Mart Ekinoksu hakkında bilgi sahibi oldular.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Konyaaltı Ortaokul öğrencileri, tüm öğretmenleri ile birlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini hasret ve minnetle andılar.

Deniz Biyolojisi Müzesi Ziyareti

Derslerimizi eğlenceli kılmak öğrenilenleri kalıcı hale getirebilmek için ders dışı etkinliklerle zenginleştirdik. Öğrencilerimizin bölgemizde yaşayan deniz canlılarını, nesli tükenen ve tükenme tehlikesi altında olan türleri inceleme fırsatı buldular.

OYUNCAK MÜZESİ GEZİSİ

Geleceği pekiştirmek için geçmişi izlemek gerekir dedik ve geçmişten aktarılan somut örneklerden biri de oyuncaklardır. Öğrencilerimizin okulda öğrendikleri bilgileri geçmişle eşleştirip kalıcı hale getirmek için Oyuncak Müzesine ziyarete gittik

SÜRAT SORULARINI OYNAYARAK ÖĞRENİYORUZ

Pekiştirilmesi zor konulardan olan sürat hesaplama konusunda farkımızı belirtip öğrencilerimize kalıcı öğrenmeyi sağlayabilmek için oynayarak hem eğleniyor hem de bilgilerimizi sağlamlaştırıyoruz

TARİHE EĞLENCELİ BİR YOLCULUK

Öğrenci merkezli eğitim modelini benimseyen Doğa Okulları Konyaaltı Kampüsü 7. sınıf öğrencileri "Osmanlı Tarihi" konusundaki kavramları ve olayları oyuna dönüştürerek öğrenmenin en keyifli halini yaşadı.

TRT ANTALYA RADYOSU ZİYARETİ

Antalya Konyaaltı kampüsü olarak "iletişim" konusunu pekiştirmek adına, 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte Antalya TRT Radyosu'nu ziyaret ettik. Öğrencilerimiz spikerle röportaj yapıp, yayın stüdyolarını gezdiler ve keyifli vakit geçirdiler.

FOSİL YAPALIM

Dalından koparılmış bir çiçeği ya da yaprağı çürümeden korumak için; koku taşı ile suyu karıştırdık ve yumuşak bir kıvama gelmesini sağladık. Kalıplarımıza koku taşı karışımı ile çiçek ve yapraklarımızı koyarak taş haline getirdik. Kuruduktan sonra fosilimiz artık hazır.

ROBOT KÖPEK YAPIMI

Doğan'nın mucitleri bu hafta doğa ve bilim aşkını bir araya getirerek hayalini kurduklari yeni nesil robot köpekleri tasarladı.Bilim çağında hayatımıza dahil olacak yeniliklere öncülük eden çocuklarımızın sevimli mekanik köpekleri görülmeye değerdi.

NESİLLERLE ELELE HUZUREVİ ZİYARETİ

“Nesillerle El Ele’’ Projesi kapsamında Konyaaltı Doğa Kampüsü Sosyal Bilgiler zümresi ve Rehberlik Birimi Ortaokul Meclisi olarak Yaşlılar haftasında Özel Hayatağacı Huzurevini ziyaret ettik. Öğrencilerimiz hazırladıkları hediyeleri değerli büyüklerimize sundular.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU SATRANÇ TURNUVASI

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen Satranç Turnuvası’na Antalya Konyaaltı Doğa Kampüsü olarak ev sahipliği yaptık.