Fen ve Teknoloji Lisesi
Türkiye'nin yarınları...

Fen ve Teknoloji Lisesi

Fen ve Teknoloji liseleri, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler. 

Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Lise giriş sınavlarında en yüksek puanla tercih edilen okullar arasında yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Öğrencilerimiz, Fizik, Kimya, Matematik ve Biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından müfredatı hazırlanan Teknoloji ve Donanım ile Teknoloji ve Yazılım dersleri alıyorlar. Bilim Tarihi, Genetik Bilimine Giriş, Uygulamalı Deney dersleri de müfredat dahilinde gösterilen dersler arasında yer alıyor.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin verdiği destekle akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; ulusal ve uluslararası platformda, Tübitak projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında ve robotik yarışmalarında yer alıyorlar.
 
Mobil Uygulama Geliştirme, Python, Üç Boyutlu Endüstriyel Tasarım, Arduino ile Proje Geliştirme gibi konular Teknoloji ve Yazılım ile Teknoloji ve Donanım derslerinin sunduğu ayrıcalıklardan bazıları...
 
Akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; ulusal ve uluslararası platformda, TÜBİTAK projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında ve robotik yarışmalarında yer alıyorlar. Fen ve Teknoloji Liselerimizde eğitim politikası, üretim ve proje tabanına dayanıyor. Bu sebeple Fen ve Teknoloji Liselerimiz donanımlı genetik, fizik, kimya, biyoloji ve mühendislik laboratuvarlarına sahipler.

Fen ve Teknoloji Liseleri modeli, “Best Talent Accelerator-En İyi Yetenek İvmelendirici” kategorisinde "Yılın Projesi" ödülüne layık görüldü.

Doğa Koleji, özellikle teknoloji üreten nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefiyle geliştirdiği Fen ve Teknoloji Liseleri modeliyle, IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019'da “Best Talent Accelerator-En İyi Yetenek İvmelendirici” kategorisinde Yılın Projesi ödülüne layık görüldü. Doğa Kolejinin de katılım ve katkılarıyla, 7 Şubat tarihinde IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019 gerçekleşti. IDC Türkiye tarafından düzenlenen ödül programlarında, ilk kez bir eğitim kurumu 3 dalda birden aday oldu. 54 farklı şirketin 94 projesinin yarıştığı IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019’da, aday olan tek eğitim kurumu Doğa Koleji oldu. 

Doğa Koleji, dünya çapında eşsiz özelliklere sahip Fen ve Teknoloji Liseleriyle IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019'da "Yılın En İyi Projesi" ödülüne layık görülürken, bu ödül ile tüm sektörlerle bir arada yarıştı. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin bilişim ve dijital dönüşüm liderlerinden oluşan bağımsız kurul değerlendirdi, seçimini yaptı. Bilişim ve dijital dönüşüm otoritelerinden oluşan seçici kurul, bu 1.'lik ödülüyle, Doğa Koleji tarafından yetiştirilen insan kaynağının yetkinliğini tescilledi. 
 
Doğa Koleji Anadolu Liseleri’nde uygulanan t-MBA müfredatı, inovatif bir eğitim benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde de devam ediyor. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrencilerimiz; problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar. 

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız...

 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL