BEYKOZ KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

2002-2003 Eğitim - Öğretim Yılı'nda,150 yıllık Ahmet Mithat Efendi Çiftliği'nin 55 dönümlük arazisi üzerine kurulan Beykoz Kampüsü, Beykoz'un bu güzel ortamını bir eğitim vadisine dönüştürdü. Okullarımızın "Doğa Konseptli Eğitim Modeli" nin ilham kaynağı olan Beykoz Kampüsü, öğrencilerimize doğayla iç içe bir ortamda yeteneklerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunuyor. Binicilik tesislerinden hayvanat bahçesine, trekking parkurlarından kamp alanlarına kadar tamamen doğayla iç içe olan Beykoz Kampüsü, yaşayarak öğrenme sistemini bugün diğer tüm okullarımızla paylaşıyor.

 

Teknolojiyi doğayla buluşturan Beykoz Kampüsü anaokulu, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim imkanı sunuyor. Kampüs kamp alanları, yüzme havuzları, binicilik, trekking ve bisiklet parkurları gibi sosyal alanlarında diğer Doğa öğrencilerini de belli periyodlarla misafir ediyor. Çocukların ve velilerin hayallerindeki eğitim vadisi olan Beykoz Kampüsü, bugün Türkiye'nin en büyük kampüsü olmanın yanı sıra, dünyada kendi binicilik tesislerine sahip tek okul olma ünvanına sahip. Özgür ve mutlu çocukların daha iyi öğreneceği anlayışıyla doğayla eğitimin iç içe geçtiği benzersiz Beykoz Kampüsü eğitim başarılarıyla da bu tezi destekliyor.

 

IB PYP

Uluslararası eğitim organizasyonu (IB Uluslararası Bakolorya) İlk Yıllar Eğitim Programı olan PYP’nin 3-12 yaş arasındaki öğrencileri kapsayan misyonu şöyledir. Kültürlerarası anlayış ve saygı ile daha iyi ve barış dolu bir dünya yaratmaya yardımcı olmak için sorgulayan, bilgili, ilgili ve duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemek, bu sonuca ulaşmak için; okullar, hükümetler ve uluslararası organizasyonlar ile çalışarak uluslararası eğitime ve değerlendirmeye dayalı hedef yükseltici programlar geliştirmek ve bu programla öğrencileri, farklı olan bireylerin de haklı olabileceğini kabul eden, aktif, tutkulu ve ömür boyu öğrenen bireyler olma yolunda teşvik etmektir.

 

Uygulama yetkisi almak için uzun bir hazırlık süreci öngören program Uluslararası Bakolorya tarafından izlenmekte olup; programı uygulamak isteyen okullar; ilgili okul, aday okul, yetkilendirme ziyareti sonrasında da uygulayan okul olma sürecinden geçer. 2013-2014 eğitim yılında geçirdiği yetkilendirme ziyaretinde IBPYP okulu olma hakkı kazanan Özel Beykoz Doğa İlkokulu’nda öğretmenler PYP ile ilgili uluslararası eğitimlere katılırlar.

 

2013-2014 Eğitim yılında yetkilendirme ziyaretinden geçmeye hak kazanan  Beykoz Doğa İlkokulu’nda öğretmenler PYP ile ilgili uluslararası eğitimlere katılırlar. Yapılandırıcı ve öğrenci merkezli eğitimi benimseyen MEB programıyla uyum içinde uygulanabilen PYP öğrenen profili öğeleri; araştıran - sorgulayan, düşünen, iletişim kuran, riski göze alan, bilgili, ilkeli, duyarlı, açık görüşlü, dengeli ve dönüşümlü düşünen olmak üzere; yaratıcılığı, estetiği, meydan okumayı ve risk almayı, zaman yönetimini ve öğrencinin kendisini esas alan Doğa Konseptli Eğitim felsefesiyle de uyumluluk gösterir.

 

Toplamda altı disiplinlerüstü temadan oluşan program aynı zamanda okulumuzdaki bütün disiplinler arasında da anlamlı bağlantılar kurmamızı sağlar. Ekoloji, Binicilik, Kişisel, Toplumsal ve Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Sanat, Fen Bilgisi, Dil ve Matematik gibi alanlar arasında kurulan bağlantılar öğretmenlerimizin Milli Eğitim Müfredat Programı’nı PYP temalarına uygun olarak hazırlamasıyla öğrenmeye dönüşür.
 

 PYP Veli Rehberi 2017-2018  tıklayınız...

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu İlkokul Ortaokul

İngilizce      

İngilizce

Almanca  / Çince (Seçmeli) 
 

 

İngilizce
Almanca (A2)

 

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

BEYKOZ DOĞA KOLEJİ'NDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Beykoz Doğa Koleji ailesi Cumhuriyet coşkusunu çağdaş renklerle kutladı.

BEYKOZ DOĞA KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BÜYÜK BİR COŞKUYLA MERHABA DEDİ

Beykoz Doğa Koleji yeni eğitim öğretim yılına büyük bir coşkuyla merhaba dedi.

KİTAP TADIMI - BOOK TASTING

Beykoz Doğa Koleji İlkokulu öğrencileri Kütüphane Haftası kapsamında kitap tadım etkinliğini gerçekleştirdiler.

DOĞA KOLEJİ BEYKOZ KAMPÜSÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ

Beykoz Doğa Koleji olarak sosyal sorumluluk projemizi daha duyarlı öğrencilerimiz sayesinde tamamladık.

lB DÜNYA OKULLARI BÖLGE SORUMLUSU CLARK STROUPE ZİYARETİ

Dünya'nın sayılı lB okullarından biri olan Beykoz Doğa Koleji kampüsümüzde önemli bir ziyaretçi daha ağırladık.

81 İLDE AYNI ANDA KİTAP OKUYORUZ

Beykoz Doğa Koleji olarak Kütüphane Haftası kapsamında 81 İlde Aynı Anda Kitap Okuyoruz etkinliğini gerçekleştirdik.

BEYKOZ DOĞA KOLEJİ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA ÇALIŞTAYI

Beykoz Doğa Koleji Sürdürülebilir Kalkınma Çalıştayına ev sahipliği yaptı.

BEYKOZ DOĞA KOLEJİ İLKOKULUNDA SU GÜNÜ

Beykoz Doğa Koleji İlkokulu olarak 22 Mart Dünya Su Günü'nü etkinliklerle kutladık.

IBPYP Kalitesi Beykoz'da!

Beykoz Kampüsü; sahip olduğu benzersiz doğal ortamı ve eşsiz eğitim uygulamalarıyla 3 gün süren IBPYP denetimlerini başarıyla geçti ve kalitesini bir kez daha tasdik ettirdi.

YEREL DEMOKRASİ

Kendimizi Düzenleme Biçimimiz disiplinler üstü tema altında "Yerel Yönetimler" sorgulama ünitesinde 4.sınıf öğrencilerimiz Beykoz Belediye Başkanı, Yücel ÇELİKBİLEK ile söyleşi yaptı.

54. KÜTÜPHANE HAFTASI - 81 İLDE AYNI ANDA KİTAP OKUYORUZ

Beykoz Doğa Koleji olarak 81 İlde Aynı Anda Kitap Okuyoruz etkinliğini gerçekleştirdik.

SÜTTEN YOĞURT ELDESİ

'Besin maddeleri farklı kaynaklardan sağlanır ve çoğu besin maddesi yiyebilmemiz için değişim geçirir.' ana fikriyle bağlantılı olarak 2. sınıf öğrencilerimiz yoğurt mayalamayı yaparak yaşayarak öğrendiler.

NESİ VAR?

'Gezegeni Paylaşma' disiplinlerüstü teması ile bağlantılı olarak ilk sorgulama maddemiz olan 'Hayvanların Fiziksel Özellikleri' kapsamında öğrenciler, betimleyici kartlardaki sorulara yanıt bularak hayvanlarına ulaşmaya çalıştılar ve habitat incelemesi yaptılar.

JETZT DU BIST DRAN ! (ŞİMDİ SIRA SENDE!)

Kelime öğretimi, Almanca dil öğretiminin önemli unsurlarından biridir.

SPRECHEN SİE DEUTSCH?

Almanca dersleri; Öğrenme ortamının içine kendiliğinden alınan drama etkinlikleri ile destekleniyor.

WIR LERNEN DEUTSCH

Almanca dersleri öğrencilerimiz tarafından canlandırılan dramalar ile daha da zevkli.

Dünya ve Ötesi

PYP " Dünya'nın İşleyişi " teması kapsamında " Güneş'in Dünya ile olan ilişkisi, Dünya'daki yaşamı etkiler. " anafikri doğrultusunda 1-B sınıfı öğrencileri " araştıran, sorgulayan " öğrenen profilini destekleyerek hazırladıkları sunumu gerçekleştirdiler.

FİLE SPORLARI

1. Sınıf öğrencilerimiz ile Beden Eğitimi dersimizde bu haftada ‘’FİLE SPORLARI ‘’ konusunu üzerinde çalışmalar yaptık

DEUTSCH MACHT SPASS !

Almanca öğretimi, her çocuğun kendine özgü öğrenme özellikleri göz önüne alınarak çeşitli oyun ve etkinliklerle yapılmakta,

IN DER 1. KLASSE

Öğrencilerimizin;Almancayı severek öğrenmelerini,Kendilerine güvenmeleri

WIR SINGEN GERN!

1. Sınıf öğrencilerimiz Almanca dersinde öğrendikleri şarkıları söylediler.