İZMİR MAVİŞEHİR 2 BİLİM KAMPÜSÜ - OKULLAR - DOĞA KOLEJİ
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim

OKULUMUZ

Anaokulundan ortaokula kadar "Bilim Konsepti" ile eğitim veren İzmir Mavişehir 2 Bilim Kampüsü modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam kültürel ve teknolojik birikimin egemen olmasını sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Geniş sosyal alanlarıyla öğrencileri dört duvar arasında hapsolmaktan kurtaran okul, spor salonu, yüzme havuzu, konferans salonu, akıllı tahta sistemleriyle donatılan sınıflarıyla bir eğitim kurumundan fazlasını öğrencilerine sunuyor. Okulumuz 1200 öğrenci kapasitesine sahip. Fen, fizik, kimya laboratuvarları ve sanat atölyelerine sahip, 54 derslikten oluşan okulumuzda, 600 kişilik bir yemekhane bulunuyor.
 

Bilimle İç İçe Eğitim

Doğa Okulları Bilim okullarıyla öğrencilerin merak ve öğrenme arzusunu geliştirmeye ve zenginleştirmeye yönelik fiziksel ve akademik imkanları sunuyor.

 

Doğuştan bireylerde var olan merak ve öğrenme yetisi akademik çalışmaların yanında deneysel çalışmalarla desteklendiği bilim konseptli Doğa Kampüsleri öğrencilerin bilimsel düşünme süreçlerinin de gelişmesini sağlar. Böylece çocuklar analitik düşünme yetilerini ilerleterek sentez yapma yeterliliklerini artırır. Bilim konsepti pek çok alanda deneyim ortamı ve yaşantısı sunarken çocukları sınırlı dünyalarından, dar bakış açısından, yalın düşünmekten ve tek boyuta odaklanmaktan uzaklaştırır. Onları daha geniş yelpazede, esnek, geniş ve içinde bulunduğu dünyadaki sorunlara karşı daha duyarlı davranmay teşvik eder. Mevcut durumları koşulsuz ve şartsız bir şekilde kabul etmek yerine, sorgulamaya iter.
 
Bilim yolu ile disiplinli, sağlıklı ve kaliteli yaşam becerilerini edinmesine kaynaklık eder. Bilim konsepti okulların eğitim içerikleri öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkına varmalarına ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamaya yönelik oluşturulur. 
 

Bilim Konsepti ile Global Bakış Açısı

Bireyin dünya çapında bir bakış açısına sahip olabilmesi için ihtiyaç duyduğu bilgi birikiminin büyük bir kısmı, lise çağlarını kapsayan zaman diliminde ediniliyor. Bu dönemdeki gözlemler, ileriki dönemlerde ortaya çıkacak olan değişimler için daha kalıcı bir birikim oluşturuyor. Bu yaşlarda edinilen bazı bilgilerin zihinde tartılması, uluslararası gelişmelere göre yeniden yorumlanması bazen zaman alıyor. Bazı bilgilerin iyice tartılıp yeni çıkarımlar yapılması için zaman gerekiyor. İşte bu zaman; lise düzeyinde başlayan eğitimle sağlanabiliyor. Öğrenci gelişimini tamamlayana kadar defalarca edindiği bilgileri tartma ve doğru genellemeler yapma olanağına sahip oluyor.


 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Anaokulu      İlkokul   Ortaokul   Lise
             
İngilizce   İngilizce   İngilizce   -
    Almanca (4.Sınıf)   Almanca   -

KAMPÜS ETKİNLİKLERİ

CAMBRIDGE SINAVI SERTİFİKA TÖRENİ

Doğa Koleji Mavişehir-2 Kampüsü Ortaokul 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri İngilizce öğretmenlerinin ellerinden “Cambridge Sınavı Başarı Sertifikaları”nı aldılar.

EKİNOKS FESTİVALİ

23.09.2019 tarihinde Mavişehir-2 Bilim Doğa Ortaokulu olarak sonbaharın gelişini sembolize eden Ekinoks’u festival tadında kutladık.

ORTAOKUL ÖĞRENCİ BİRLİĞİ SEÇİMLERİ

Doğa Koleji Mavişehir-2 Kampüsü Ortaokul öğrencileri, demokratik bir ortamda “Ortaokul Öğrenci Birliği Başkanı”nı seçtiler.

ÖZEL KARŞYAKA BİLİM DOĞA ORTAOKULU DİL BAYRAMI

Tarihteki ilk Türk Dili Kurultayı’nın açılışı 26 Eylül 1932 tarihinde gerçekleştirilmiş. Bunun sonucu olarak Türkiye’de 26 Eylül Dil Bayramı olarak kabul edilmiştir.

Ortaokul Veli Oryantasyonu

Doğa Koleji Mavişehir-2 Kampüsü Ortaokul yöneticileri ve öğretmenleri tarafından velilerimize okulumuzun genel işleyişi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Ortaokul Genel İşleyişi

Doğa Koleji Mavişehir-2 Kampüsü Ortaokul Rehber Öğretmenleri tarafından öğrencilerimize okulumuzun genel işleyişi hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

İZMİR KAMPÜSLERİ LİSEYE MERHABA TÖRENİ

Doğa Koleji İzmir kampüslerinde ortaokul eğitimini tamamlayan 350’den fazla öğrencimiz, İzmir Arena’da gerçekleştirilen “Liseye Merhaba Töreni”nde gurur dolu bir gece yaşadı.

Geleneksel Mavişehir 2 Çizgi İzleyen M-Bot Yarışması

Geleneksel çizgi izleyen robot yarışmamızda eğlence ve heyecan doruktaydı.

KIŞ OKULU VE SANAT GECESİ

06 Mayıs 2019 tarihinde okulumuz konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz kış okulu ve sanat gecesi etkinliğimizde görev alan öğrencilerimiz, bir yıl boyunca çalıştıkları performanslarını sergilediler.

DEUTSCHE THEATER (PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER)

Özel Karşıyaka Bilim Doğa Ortaokulu öğrencilerimiz, “Almanca Tiyatro Kulübü”nde yıl boyu özveriyle çalışmış oldukları “Schneewittchen und die sieben Zwerge “ isimli drama oyununu arkadaşlarına ve okulumuz velilerine başarılı bir performansla sergilediler.

EKO OKULLAR YEŞİL BAYRAK ÖDÜLÜ

İki yıldır yürüttüğümüz Eko Okullar Programında “Yeşil Bayrak” ödülünü ve sertifikamızı almaya hak kazandık. Bu kapsamda Eko Okullar Yeşil Bayrak Ödül törenine Mavişehir 2 Bilim Ortaokulu olarak katıldık.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19.05.2019 tarihinde Mavişehir 2 Doğa Koleji olarak okulumuzun konferans salonunda Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladık.

TÜBİTAK

Mavişehir 2 Kampüsü 7. sınıf öğrencilerimizden Bora Karayel, danışman öğretmeni Neslihan Ekenoğlu rehberliğinde 13. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Teknolojik Tasarım alanında katılmıştır.

DÖNEM SONU KARMA RESİM SERGİSİ

13 Mayıs 2019 tarihinde Evrensel Çocuk Müzesi sergi salonunda 2.dönem boyunca yaptığımız akrilik boya çalışmalarından oluşan resim sergisi düzenledik. Tuval üzerine yaptığımız çalışmalar öğrencilerimizin velileri tarafından da büyük beğeni topladı.

HAFTA SONU TENİS TURNUVASI

02-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Marmaris’te Hafta Sonu Tenis Turnuvası düzenlenmiştir.

DENİZ KÜREĞİ YARIŞLARI

20-21 Nisan tarihleri arasında Sapanca’da Ulusal Egemenlik Kupası Düzenlendi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

22.04.2019 tarihinde Mavişehir-2 Bilim Doğa Ortaokulu 6-B sınıfı öğrencilerinden Zeynep Kaya okul müdürümüz Sayın Coşkun Fırat’ın koltuğuna geçerek idareyi teslim aldı.

OKUL SPORLARI YÜZME YARIŞLARI

16-18 Nisan tarihleri arasında okullar arası küçükler kategorisi yüzme yarışlarında okulumuzu temsil ettik.

ANTALYA DOĞA BİLİM KAMPI

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerimizden oluşan 630’a yakın öğrenci, akademisyenler ve 60 fen bilimleri öğretmeniyle 14-17 Nisan tarihleri arasında Antalya’da 4.Doğa Bilim Kampı’nı gerçekleştirdik. Program kapsamında, Gökyüzü Gözlem Etkinliği, Planetaryum Gösterimi, Deneylerle Bilim Atölyesi, Gök Bilim Dünyası Çalıştayı ve Bilimin Felsefesi Çalıştayı ile dolu dolu bir kamp gerçekleştirdik.

OKULLAR ARASI TENİS İL BİRİNCİLİĞİ

Okullar arası tenis il birinciliğinde küçük erkek takımımız il 1.si, küçük kız takımımız il 2. si oldu.

EIERJAGD (YUMURTA AVI)

Özel Karşıyaka Bilim Doğa Ortaokulu öğrencileriyle nisan ayında okulumuzda Almanca bölümü olarak 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz “Eierjagd” etkinliğimiz bu yıl da çok heyecanlı, eğlenceli ve tatlı bir rekabet içinde geçti.