GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA LÜLE, CNN TURK'TE SAİT GÜRSOY'UN SORULARINI YANITLADI
 • KAMPÜS FİLTRELE
 • KAMPÜS ADINA
  GÖRE ARA

  Kampüs adını arama kutusuna yazarak
  kampüs ara butonuna tıklayınız. • BİZ SİZİ ARAYALIM
  Doğa Velisiyim
GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA LÜLE, CNN TURK TE SAİT GÜRSOY UN SORULARINI YANITLADI

15.08.2018 | Doğa Koleji

GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA LÜLE, CNN TURK'TE SAİT GÜRSOY'UN SORULARINI YANITLADI

Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, CNN Türk kanalında yayınlanan, sunuculuğunu Sait Gürsoy’un gerçekleştirdiği “Başarıya Doğru” programına konuk oldu.

Genel Müdürümüz Ali Rıza Lüle, sunuculuğunu Sait Gürsoy’un gerçekleştirdiği “Başarıya Doğru” programına konuk olarak Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri hakkında bilgi verdi. Fen ve Teknoloji Liselerinin müfredatını anlatan Lüle, öğrencilerin lise tercihlerinde göz önünde bulunduracakları hususlara dikkat çekti. Üstün potansiyelli öğrencilerin mevcut eğitim sisteminde kaybolduğunu belirten Lüle, Fen ve Teknoloji Liselerinde uygulanan müfredatın akademik başarının yanında dil, bilim, mekatronik, yazılım ve teknoloji eğitimlerini de kapsadığını söyledi.

Ali Rıza Lüle, 22 noktada eğitim veren Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde başarıya verilen burs desteğinin de süreceğini de belirtti.


Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler. 
 

Lise giriş sınavlarında en yüksek puanla tercih edilen okullar arasında yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Öğrencilerimiz, Fizik, Kimya, Matematik ve Biyoloji derslerinin yanı sıra, akademisyenler tarafından müfredatı hazırlanan Teknoloji ve Donanım ile Teknoloji ve Yazılım dersleri alıyorlar. Bilim Tarihi, Genetik Bilimine Giriş, Uygulamalı Deney dersleri de müfredat dahilinde gösterilen dersler arasında yer alıyor.
 

Teknoloji ve Yazılım dersinde öğrencilere teknoloji araçlarını tasarlayabilme, geliştirebilme, üretebilme becerisi sağlamanın yanı sıra yazılım dillerini ve kodlama araçlarını etkili kullanma yeterlilikleri kazandırılıyor. Teknoloji ve Donanım dersinde ise öğrencilere, günümüz bilişim ve iletişim teknolojilerini tanıtmayı ve bu alandaki elektrik-elektronik donanımını kurma ve kullanma konusunda yeterlilik sağlamayı hedefliyoruz.
 

Mobil Uygulama Geliştirme, Python, Üç Boyutlu Endüstriyel Tasarım, Arduino ile Proje Geliştirme gibi konular Teknoloji ve Yazılım ile Teknoloji ve Donanım derslerinin sunduğu ayrıcalıklardan bazıları...
 

Akademik ve teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üretken bireyler olarak yetişen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri; ulusal ve uluslararası platformda, Tübitak projelerinde, fizik-kimya-biyoloji-matematik olimpiyatlarında ve robotik yarışmalarında yer alıyorlar.
 

Fen ve Teknoloji Liselerimizde eğitim politikası, üretim ve proje tabanına dayanıyor. Bu sebeple Fen ve Teknoloji Liselerimiz donanımlı genetik, fizik, kimya, biyoloji ve mühendislik laboratuvarlarına sahipler.
 

Doğa Koleji Anadolu Liseleri’nde uygulanan t-MBA müfredatı, inovatif bir eğitim benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde de devam ediyor. Yapılandırmacı sistem içerisinde bu dersleri alan öğrencilerimiz; problem çözme yeteneklerine sahip, yaratıcı, çok yönlü ve üretken bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar. 
 

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız...

 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA LÜLE, CNN TURK