DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ VEX ROBOTICS'TE FIRTINA GİBİ ESİYOR

Doğa Koleji öğrencileri VEX Robotics Competition'da iki takımla çeyrek finale çıktı.

ETİKETLER : vex istanbul , vex robotics , vexcalibur , robotik eğitimi , başarı , cosmos , omega

Türkiye çapında şampiyonluk başarısı elde eden robotik takımını dünya şampiyonası heyecanı sardı. 22-25 Nisan tarihlerinde ABD’nin Kentucky eyaletinde gerçekleşecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanan Omega, turnuvada finalist olmasının yanında başarısını dizayn ödülüyle taçlandırdı.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Bostancı ve Büyükçekmece Kampüsü VEX takımları, 29 Şubat-1 Mart tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi’nde düzenlenen VEX Robotics Competition’da üstün bir performans sergiledi.


“DOĞA” HARİKALARINI ŞAMPİYONLUK HEYECANI SARDI

Doğa Koleji Büyükçekmece Fen ve Teknoloji Lisesi VEX takımı Omega, 22-25 Nisan tarihlerinde ABD’nin Kentucky eyaletinde gerçekleşecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.


Doğa Koleji Bostancı Fen ve Teknoloji Lisesi VEX takımı Vexcalibur ve Büyükçekmece VEX takımı Cosmos ise başarısını çeyrek finale taşımanın mutluluğunu yaşadı.


“TEKNOLOJİ İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

Doğa Koleji Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü Hakan İnanır, “Lise çağında teknoloji üreten ve bilime katkı sağlayan öğrencilerimizin çalışmalarını uluslararası platformda başarılarla taçlandırması, Türkiye’nin teknolojik geleceği konusunda umutlarımızı artırırken, aynı zamanda bizleri gururlandırıyor. Hedeflerine sınır koymayan öğrencilerimiz, dünyadaki tüm büyük ve köklü şirketlerin teknoloji alanında istihdam edebileceği donanımda yetişiyorlar” dedi.


TÜM SEKTÖRLERLE YARIŞARAK “YILIN PROJESİ” ÖDÜLÜ ALDI

Doğa Koleji, teknoloji üreten nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefiyle geliştirdiği Fen ve Teknoloji Liseleri ile IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019'da “Best Talent Accelerator-En İyi Yetenek İvmelendirici” kategorisinde Yılın Projesi ödülüne layık görülmüştü. Doğa Koleji’nin, 54 farklı şirketin 94 projesinin yarıştığı IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019’da ödül alan tek eğitim kurumu olması, eğitim sektörün öncüsü olduğunu bir kez daha kanıtladı.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL