Haber ve Etkinlikler

DÜNYANIN EN ETKİN ALMANCA EĞİTİM PLATFORMU MINTICITY'DEN DOĞA'YA 2 ÖDÜL BİRDEN

2020 Minticity Online Almanca Eğitim Platformu Ödülleri sahiplerini buldu. “En Etkin ve Çok Yönlü Kullanan" okul kategorisinde, hem "Minticity Junior" hem de Minticity Teenage" kademesinde ödüllerinin sahibi olduk.

ETİKETLER : almanca eğitimi , minticity , dasakademi , self learning , ödül , en etkin okul

Doğa Koleji, Almanca eğitiminde uzun zamandır kullandığımız dünyanın en gelişmiş Online Almanca eğitim platformu Minticity'nin 2 kategoride 2020 ödüllerinin sahibi olduk.  COVID-19 tedbirleri kapsamında 2 Mayıs'ta online gerçekleştirilen ödül töreninde farklı kategorilerde 500 okul yarıştı. Önceki yıllarda da pek çok ödül alan Doğa Koleji, bu yıl  "En Etkin ve Çok Yönlü Kullanan Okul" - Vielseitigster Einsatz kategorisi  "Minticity Junior" hem de "Minticity Teenage" kademelerinde 2 ödüle birden layık görüldü. Çözüm kitapçıkları, dijital kütüphanesi, kısa filmleri. kayıtlı konu anlatımları, gramer rehberi, dijital sözlüğü, online sınavları ve etkin ölçme -değerlendirme sistemiyle Minticity her yaş kategorisinde dünyanın en yetkin Almanca öğrenme platformu niteliğinde ve Doğa Kolejinin Almanca müfredatıyla %100 uyumlu. 

ETKİN DİL TEKNİKLERİ İLE ALMANCA EĞİTİMİ

Doğa'da Almanca eğitiminin temelinde, öğrencinin bir yabancı dili kendi kendine geliştirebilmesi (Self-Learning) ve dersin akran eğitim metodu (Peer Teaching) için gereken tekniklerin öğretilmesi yatar. Bu tekniğin yanında derslerde öğretilen Almanca dil bilgisini kalıcı olması için de, dersin öğrencilerde dil öğrenmeye istek uyandıracak, eğlendirecek, ürün çıkartacak, tekrar ettirecek ve öğrencilerin aralarında iletişim oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu etkin tekniklerle her yaş grubundan öğrenci hem ders içi hem de ders dışında Almanca eğitiminde keyifli ve verim şekilde almaktadır.  

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL