Haber ve Etkinlikler

“DÜNYAMLA TANIŞ” PROJESİ İLE YABANCI ÖĞRENCİLER KONUĞUMUZ OLDU

Lise İngilizce bölümünün yürüttüğü “Dünyamla Tanış“ Projesi kapsamında farklı ülkelerden üniversite öğrencileri İstanbul’daki bazı kampüslerimize misafir oldu.

ETİKETLER : ingilizce yurtdışı programı , ingilizce eğitimi , dünyamla tanış , yabancı öğrenci projesi , yabancı dil projesi

6 Hafta sürecek programda yabancı öğrenciler okul saatleri süresince öğretmenlerimizle birlikte derslere katılıyor. Bu sayede öğrencilerimiz kendilerine çok uzak gelen yabancı oldukları kültürleri tanıma fırsatı buluyor, yabancı dillerini ve özgüvenlerini geliştiriyor. Dünyamla Tanış projesi kapsamında yurtdışından gelen öğrenciler projeye katılan öğrencilerle birlikte 6 hafta süresince hafta içi olmak üzere günde ortalama 4 ders saatinde okulların İngilizce öğretmenlerinin gözetimi altında kültür aktarımı, takım çalışmaları, konuşma ve münazara kulüpleri başta olmak üzere aktiviteler yapıyor. Bu aktivitelerle lise öğrencilerinin yabancı dillerini ve özgüvenlerini geliştirirken aynı zamanda uluslararası öğrenme ağına sahip, geleceği hakkında sağlıklı kararlar verebilen bireyler olmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Proje süresince lise öğrencileri yabancı öğrenciler ile birlikte Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 16 dünya sorunundan biri üzerinde çalışarak bir kısa film hazırlayacaklar.

Önümüzdeki yıl tüm Doğa kampüslerimizde “Dünyamla Tanış“ projesi ile öğrencilerimizi buluşturacağız.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL