Haber ve Etkinlikler

12. d’MUN KONFERANSI KAPADOKYA’DA GERÇEKLEŞTİ!

Doğa Okulları Lise İngilizce Bölümü’nün düzenlediği 12. d’MUN Kapadokya Konferansı öğrencilerimizin yoğun ve başarılı katılımları ile gerçekleşti.

ETİKETLER : d'MUN , kapadokya , ingilizce , lise , konferans , mun

Birbirinden farklı komitelerde, öğrencilerimiz ülke delegeleri rolünde dünya meselelerini tartıştı ve çözüm önerileri sundu. Konferans dilinin İngilizce olması onların yabancı dili etkin bir şekilde kullanmasını sağlarken aynı zamanda münazara yeteneklerinin gelişmesine, diplomatik kuralları öğrenmelerine de katkı sağladı.

MUN konferanslarında kazanan ya da kaybeden yoktur. Bu konferanslarda amacımız öğrencilerimizde dünya meselelerine karşı farkındalık yaratmak, onlara fikirlerini özgürce savunabildikleri, diplomasiyi öğrendikleri ama dostluğun ön plana çıktığı ortamlar yaratmaktır.


 12. d’MUN Konferansı’nın komite ve ödülleri şu şekildedir:




COMMITTEE

DISEC

CHAIR

Yusuf Karadaş

DEPUTY CHAIR

Yiğit Demir- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

DENİZ GÜNGÖRDÜ- ERYAMAN DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

ECEM SUZAN ULAŞ- ANTALYA DOĞA ANADOLU LİSESİ

KAAN BERKE TÜRKER- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

BAŞAK NAZ KARAKAŞ- HALKALI 2 DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

LEGAL

CHAIR

Furkan Karaçam

DEPUTY CHAIR

Tutku Doğa Tulga- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

ALP HÜRDAĞ- ACARKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

BEKİR BERK UYANIK- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

EDA GÖKÇEK- ACIBADEM DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

CSW

CHAIR

Fatih Mert Akgün

DEPUTY CHAIR

Mona Melisa Jarad- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

BERKE AYDOĞAN- ELAZIĞ DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

YİĞİT DEDEOĞLU- BALIKESİR DOĞA ANADOLU LİSESİ

ŞEVVAL GÖKÇE- KOCAELİ DOĞA ANADOLU LİSESİ

ECE NUR MASOOD- ŞİŞLİ DOĞA ANADOLU LİSESİ




COMMITTEE

UNESCO

CHAIR

Rafig Aliyev

DEPUTY CHAIR

Nilüfer Satar- ADANA DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

ELİF KİY- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

PELİN DENİZ- ANTALYA DOĞA ANADOLU LİSESİ

MURATHAN DEMİR- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

ÖMER YİĞİT SARI- ACARKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

DENİZ ALTINOK- ACIBADEM DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

WHO

CHAIR

Selin Örücü

DEPUTY CHAIR

Ertuğ Togay- ACARKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

TALHA SAMUR- YAKACIK DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

DİLEK KARA- TUZLA DOĞA ANADOLU LİSESİ

CEM EREN SEVİNÇER- ATAŞEHİR 3 DOĞA ANADOLU LİSESİ

SEMA ERAY- BALIKESİR DOĞA ANADOLU LİSESİ

SALİM ONAY FURTUN- ORDU DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

UNHRC

CHAIR

Tuana Sariaydin

DEPUTY CHAIR

Yiğit Karaman- ÇAMLICA DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

ARDA ÖZMELEK- KOCAELİ DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

HASAN MERT ŞEN- ATAŞEHİR 1 DOĞA ANADOLU LİSESİ

EDA ÇOM- YAKACIK DOĞA ANADOLU LİSESİ

ÇAĞIN YILMAZ- KOCAELİ DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

UNHCR

CHAIR

Enes Öztoprak

DEPUTY CHAIR

Kubilay Sekman- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

DİLARA ORDU- ANTALYA DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

ZEKİ EREN TALAS- BOSTANCI DOĞA ANADOLU LİSESİ

NAHİDE ŞİMŞEK- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

ZEYNEP SUDENUR KÖSEOĞLU- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

DİLARA İŞMAN- BOSTANCI DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

NATO

TOPIC

Violations done by Russian Federation on NATO Territory

CHAIR

Sami Burgaz

DEPUTY CHAIR

Kayrahan Toprak Tosun- ÇUKURAMBAR DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

NOAH LEONARD- ORDU DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

BENGİSU ADSIZ- BATIKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

ATA SAVAŞ KURTULUŞ- ATAŞEHİR 1 DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

IAEA: International Atomic Energy Agency

TOPIC

The Future of Nuclear Safety and Security

CHAIR

Hacer Akgün

DEPUTY CHAIR

Orhan Arda Aykanat- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

IRMAK AKCAN- ÜNYE DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

EMRE CAN KESKİN- BATIKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

HÜSEYİN EFEKAN ÖZER- BALIKESİR DOĞA ANADOLU LİSESİ

YAĞIZ AYKIRI- İZMİR MAVİŞEHİR 3 DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

UN SC- Security Council

TOPIC

Open agenda ( Middle East crisis-ISIS)

CHAIR

Selahattin Karadaş

DEPUTY CHAIR

Pelin Türkmen- MERSİN DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

KAAN YÜKSEL- SAMSUN DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

BERAT KARADUMAN- ÇEKİRGE DOĞA ANADOLU LİSESİ

NURGELDİ GUYZMUHAMMEDOV- ACARKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

YAREN PEKASLAN- ÖZLÜCE DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

ECOSOC

TOPIC

Economic Platforms During the Migrant Crisis

CHAIR

Rabia Gürsoy

DEPUTY CHAIR

Emre Öztürk- ÇEKMEKÖY DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

BEGÜM TÜRKYILMAZ- BATIKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

NİHAT PAMUKÇU- ELAZIĞ DOĞA ANADOLU LİSESİ

SEVVAL NAZ ADANALI- KOCAELİ DOĞA ANADOLU LİSESİ

KAAN ERİM ŞAHİN- ŞİŞLİ DOĞA ANADOLU LİSESİ



COMMITTEE

SOCHUM

TOPIC

Violation of human rights in Palestine

CHAIR

Kemal Bora Aydeniz

DEPUTY CHAIR

Behçet Özgür Çalışkan- HADIMKÖY DOĞA ANADOLU LİSESİ

BEST DELEGATE

ELİF BİRKANLIER- HALKALI 2 DOĞA ANADOLU LİSESİ

OUTSTANDING DELEGATES

İREM SENA KÜÇÜKÜNAL- ANTALYA DOĞA ANADOLU LİSESİ

DERYA KÖŞKEROĞLU- ERYAMAN DOĞA ANADOLU LİSESİ

KUTAY TUNCAY- ACARKENT DOĞA ANADOLU LİSESİ



İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL