Haber ve Etkinlikler

2. ANKARA ULUSLARARASI KOMEDİ FESTİVALİ (11-27 MART 2016)

Doğa Okulları Ankara Kampüsleri'nin de desteklediği Türkiye'nin ilk komedi festivali "2. Ankara Uluslararası Komedi Festivali" başlıyor!

ETİKETLER : komedi festivali , ankara , festival , kahkaha

Türkiye’nin ilk komedi festivali olan Ankara Uluslararası Komedi Festivali’nin ikincisi 11-27 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival süresince yerli ve yabancı ünlü güldürü sanatçıları çeşitli mekanlarda Başkent seyircisi ile buluşacak.


Doğa Okulları Ankara Kampüslerinin de desteklediği festivalin ilk yılında 24 etkinlik, 10 farklı gösteri merkezinde 17.650 seyirci ile buluşmuş, Ankara, bu festival aracılığı ile başta çevre iller olmak üzere Türkiye’nin her noktasından bir çok konuk ve turist ağırlamış, reklam kanalları aracılığı ile ülke çapında milyonlarca insan festivali takip etmiştir. Ankara’nın “Kültür Başkenti” sıfatını pekiştirmek, mizahı her yaştan geniş bir izleyici kitlesiyle buluşturmak, Türk izleyicisine uluslararası ölçekteki çağdaş güldürü sanatçılarını tanıtmak ve Türk sanatçıların da uluslararası platformda kendini tanıtma imkanı bulmasına yardımcı olmak amaçlarıyla yola çıkan festival, uluslararası saygın festivaller arasına girmeye aday gösterilmiştir. 11 Mart 2016 tarihinde Festival Sanat Yönetmeni Vedat Özdemiroğlu’nun “ 80 Dakikada Cümle Alem” isimli gösterisiyle start alacak festivalde söyleşiler, stand up gösterileri, tiyatro gösterileri, müzikaller ve çocuk etkinlikleri Ankara’lı sanatseverlerle buluşacak.


Her yıl geleneksel olarak sahiplerine verilen ve ilk yılında Ferhan Şensoy ile Ayşen Gruda’ya sunulan “Kahkaha Kralı” ve “Kahkaha Kraliçesi” ödüllerinin bu festivaldeki sahipleri ise ‘’Süheyl Uygur’’ ve ‘’Nejla Uygur’’ olacak. Festival onur ödülü ise ‘’Haldun Dormen’e verilecek. Ferhan Şensoy, Haldun Dormen, Ayşen Gruda, Nejla Uygur, Süheyl Uygur, Behzat Uygur,Vedat Özdemiroğlu, Krosny, Ali İhsan Varol, Ceyhun Yılmaz, Alpay Erdem, Neslihan Yeldan, Ruhi Sarı ve Cemal Hünal festivale konuk olacak sanatçılardan bazıları.


Açık Mikrofon Gecesi ve Hatunlar Stand Up Gecesi etkinlikleri ise oldukça dikkat çekeceğe benziyor. Etkinlikler, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi (Yenimahalle), Yıldız Kenter Sahnesi (Yenimahalle), İf Performance Hall, Route Sahne, Campus Sanat Merkezi (CEPA AVM), Çankaya Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, DT Akün Sahnesi ve DT 75. Yıl Sahneleri’nde sergilenecektir. 2. Ankara Uluslararası Komedi Festivali hakkında detaylı bilgiye www.ankara komedifestivali.com adresinden veya etkinliğin Facebook, İnstagram ve Twitter sayfalarından ,etkinlik biletlerine ise Biletix, Dost Kitabevi Şubeleri ve etkinliklerin düzenleneceği salonlarda bulunan gişelerden ulaşılabilir.


https://www.ankarakomedifestivali.com

https://www.facebook.com/ankarakomedifestivali

https://twitter.com/ank_komedi_fest

https://instagram.com/ankarakomedifestivali

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL