Haber ve Etkinlikler

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

Çocuklar ulusların geleceğidir! Tüm çocukların eşit haklara sahip olduğu aydınlık bir dünya diliyoruz. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!

ETİKETLER : Tüm çocukların eşit haklara sahip olduğu aydınlık bir dünya diliyoruz. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlu olsun!


Çocuklar bugünün küçükleri, yarının büyükleridir,
Çocukların korunması ve eğitimlerine önem verilmesi çok önemlidir. Dünya barışının sağlanması, daha mutlu ve başarılı bireylerin yetişmesi ancak eğitimle ve yaşam koşullarının iyileştirilmesiyle mümkündür. Bilindiği gibi Birleşmiş Milletler Örgütü 1954 yılında oybirliği ile Ekim ayının ilk pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü olarak kabul etti ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1959 yılında daha iyi bir yaşam, mutlu bir çocukluk dönemi için Çocuk Hakları Bildirisi'ni yayınladı. Geçen yıl ise, 20 Kasım UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu)  tarafından Dünya Çocuk Günü olarak kutlanmaya devam etti. 

190 ülke ile bizler de Türkiye’nin dört bir yanında yer alan her kampüsümüzde öğrencilerimizle birlikte “çocuklar için çocukların harekete geçtiği bir gün” olan 20 Kasım’ı UNICEF Türkiye işbirliği ile kutluyoruz. Dezavantajlı şartlarda yaşayan, sağlık, eğitim, beslenme ve bakım ihtiyacı duyan çocukların ihtiyaçlarını anlıyor, desteğine ve yardımına koşuyoruz. 

Çocuk Hakları Bildirgesini sınıflarda okuyor, bilinçleniyoruz. 

Okullarımızda pankartlarla bu günü kutluyor ve destekliyoruz. 

“GoBlue” sloganıyla tüm dünyayla birlikte bizde farkındalık kazanıyoruz. 

Dünyadaki Tüm çocukların bu günün kutluyor, her çocuk için UMUT diyoruz. 

UNICEF Türkiye ile el ele vererek biz Doğa Koleji öğrencileri olarak BUGÜN MAVİ oluyoruz…

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL