Haber ve Etkinlikler

2021 EV YAPIMI FİZİK DENEYLERİ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

22 Kasım’da düzenlenen ‘Ev Yapımı Fizik Deneyleri Video Yarışması’ nda öğrencilerimiz evde kullandıkları malzemeler ile fizik kanunlarını test etti.


Bu çalışmada öğrencilerimiz bilimsel gerçekleri kullanarak problem belirlemeyi, probleme dayalı çözüm yolları bulmayı, deney tasarlamayı ve deney raporu yazmayı pekiştirdi. Deneylerle ilgili etik ve güvenlik kuralları nedeniyle öğrencilerimiz zaman zaman ailelerinden destek aldı ve aile gözetiminde deneylerini gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz evde yapılan fizik deneyleri ile ailelerini de bilimsel bir etkinliğin içine dahil ederek kaliteli zaman geçirme fırsatı buldu. Öğrencilerimizin deney raporları ve 60 saniyelik deney videolarıyla katıldıkları yarışmada her okuldan birinci olan öğrencilerimiz final etabında okulunu temsil etti. Tüm öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirilen yarışmada, kampüslerinde 1.lik ödülü almış 70 ev yapımı fizik deneyleri videosu final etabında değerlendirildi.
 
Yarışma sonucunda Türkiye birincisi İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Çamlıca Kampüsü öğrencisi Ayda Gürleyük, ikinci İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Alanya Kampüsü öğrencisi Samira İlayda Bahadır, üçüncüsü İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Konya Kampüsü öğrencisi Hüseyin Eren Özkan oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.


 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL