Haber ve Etkinlikler

5. SINIF VELİLERİMİZLE ORTAOKULA MERHABA DEDİK!

Bu yıl ortaokulla tanışan velilerimiz, akademik program ve TEOG hazırlık süreçleri hakkında bilgilendirilmek üzere kampüslerimizde keyifli bir programa dahil oldular.

ETİKETLER : veli iletişimi , veli toplantısı , ortaokulda eğitim , teog hazırlık , sınav kaygısını azaltma , yaratıcı yazarlık , soes , akıl oyunları dersi , ortaokul müfredat

Ortaokul döneminde akademik, psikolojik ve bireysel gelişim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için veli iş birliğini önemsiyoruz. Tüm Doğa Okulları kampüslerinde gerçeklen 5. Sınıf Velileri Tanışma Programında TEOG hazırlığı, SOES dersleri, akademik program, branş dersleri, yabancı diller programları konularında velilerimiz sunumlar ve uygulamalı derslerle bilgilendirildi.  

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen seminerlerde sınav kaygısını azaltma, test çözme teknikleri, velilerin öğrenciye yaklaşımı ve sınava hazırlık konularına değinildi. Öğrencilerin gelişimsel süreçlerini, sosyal, duygusal, bilişsel ve akademik performanslarını olumsuz etkileyebilecek durumlar masaya yatırıldı. Sunumlar bilgi alış-verişi ve soru-cevap bölümleriyle sona erdi.


Velilerimiz, SOES derslerimiz olan Akıl Oyunları, Girişimcilik, Mucit Atölyesi, İngilizce, Yaratıcı Yazarlık atölyeleri için belirlenen ve hazırlanan sınıflarda öğrencilerimizin akademik programını yakından tanıma fırsatı buldular. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL