Haber ve Etkinlikler

ACARKENT DOĞA OKULLARI IB İLE CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ AKREDİTASYONU

Acarkent Doğa Okulu IB Okulu, Dünya’nın eğitim alanında önde gelen ve güvenilen Cambridge Üniversitesi’nin uluslararası bir okulu olarak akredite edildi.

ETİKETLER : Cambridge Üniversitesi , akreditasyon , Acarkent IB Dünya Okulu , sertifika

2013-2014 eğitim ve Öğretim yılında 9. Sınıflarda eğitime başlayan Acarkent Doğa Okulu IB Dünya Okulu öğrencilerimizin İngilizce yetkinlik düzeylerini uluslararası geçerlilikte belgelemelerini sağlayacak olan ‘IGCSE English as a Second Language (IGCSE İkinci Dil olarak İngilizce)’ öğretim programı Cambridge standartlarında uygulanıyor.

IGCSE (THE CAMBRIDGE INTERNATIONAL GENERAL CERTIFICATE OF SECONDARY EDUCATION - CAMBRIDGE ULUSLARARASI GENEL ORTAÖĞRETİM SERTİFİKASI) NEDİR?

Cambridge IGCSE 14 – 16 yaş öğrencileri için 144 ülkeden her yıl yaklaşık 500000 başvuru alan Dünya’nın en tanınmış uluslararası yeterlilik programıdır.  Cambridge IGCSE önde gelen üniversiteler ve kurumlar için akademik yeterliliğinin bir kanıtı olarak uluslararası bir pasaport niteliğindedir. Bu yaklaşım öğrencilerin kendinden emin, sorumluluk sahibi, yaratıcı, yeniliklere açık, entelektüel bireyler yetiştirmeyi hedefler. Ayrıca IGCSE dersleri bilgiyi hatırlama, sözel beceriler, sorun çözme, inisiyatif alma, ekip çalışması ve sorgulama becerileri gibi yaşam için gerekli eğitsel becerileri geliştirmesiyle tanınır. Program kapsamında öğrencilerimiz not tutma, özet çıkarma, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerileri, dil bilgisi ve kelime becerilerini geliştirecek çalışmalar yapacaklardır. Konu temelli yapılandırılan programın uygulanışı süresince öğrenciler güncel birçok konuyu da derinlemesine inceleme olanağını bulacaklardır. Tüm dünyada uluslararası okullarda yaygın olarak kullanılmakta olan IGCSE, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak olarak tanınmaktadır. IGCSE  İngilizce’de alınan iyi bir not (C ve üzeri); İngiltere’de hemen hemen bütün üniversitelerde,  Amerika Birleşik Devletleri,  Kanada ve Avustralya’da da birçok üniversitede İngilizce dilinde yetkinliği kanıtlayıcı belge olarak kabul görmektedir. Cambridge yeterliliğini dünya çapında kabul eden üniversitelere online veri tabanı www.cie.org.uk/recognition 'dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.    

 

Akreditasyon Sertifikası

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL