Haber ve Etkinlikler

AİLELER ve ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKİYE GENELİ ONLINE SATRANÇ TURNUVASI 6 ŞUBAT'TA!

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Satranç Bölümü olarak ?yarıyıl tatilinde öğrencilerin satranç gelişimine katkıda bulunacak ve kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak bir?turnuvada daha sizlerle buluşuyoruz. ?Büyük turnuva 6 Şubat'ta!

ETİKETLER : satranç eğitimi , doğa koleji satranç , online satranç turnuvası , okul sporları , satranç federasyonu , yarıyıl etkinlikleri

Satranç sporcu ve ailelerimiz satranç turnuvamızda buluşuyor! Türkiye genelini kapsayan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Online Satranç Turnuvası’na 7-12 yaş grubu öğrenciler kıyasıya yarışırken aileler de "açık" kategoride bir araya geliyor. 6 Şubat Cumartesi gerçekleşecek olan turnuvada amacımız, öğrencilerin ve aile bireylerinin satranç gelişimine katkıda bulunmak ve yarıyıl tatiline biraz rekabet katmak... www.istanbul.tsf.org.tr platformundaki bu büyük buluşmada öğrenciler 7, 8, 9, 10, 11, 12 yaş kategorilerinde, aile bireyleri ise Açık (Aileler) kategorisinde yarışacaklar. 


Online Satranç Turnuvası Yönergesi için tıklayınız...

TSF Lisans Alma Videosu için tıklayınız...
TSF Lisans Kontrol Videosu için tıklayınız...
Chess.com Kullanıcı Adı Alma Videosu için tıklayınız...
Online Turnuva Kayıt İşlemi Vİdeosu için tıklayınız...

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Online Satranç Turnuvamıza katılım için izlemeniz gereken adımlar;

1- TSF Lisansı çıkartılmalıdır. Satranç sporcu lisansı bir adımda online alınabiliyor. Lisansı olanlar online vize yaptırabilir. 16 yaş altı sporculardan lisans ücreti alınmamaktadır.  
 
 
2- www.chess.com?sitesinden ücretsiz olarak kullanıcı adı alınmalıdır. Kullanıcı adları sporcuların gerçek ad-soyad bilgisi ve ilave olarak sadece rakamdan oluşturulabilir. (Örnek; adsoyad, ad-soyad, ad soyad, adsoyad123)?www.chess.com?dan kullanıcı adı almak için TIKLAYINIZ… 
 
3- Sporcular www.chess.com adresinden ücretsiz olarak kullanıcı adı oluşturduktan sonra kullanıcı adları ile istanbul.tsf.org.tr adresinden çevrim içi kayıt yaptırmalıdır. ONLINE KAYIT için tıklayınız.... 
 
 
4- Çevrim içi kayıt işlemini tamamlayan sporcular, turnuvanın düzenleneceği www.chess.com sayfasında var olan kendi kategorisindeki gruba (kulübe) katılabilmeleri için aşağıdaki bağlantılardan (kendisinin) başvuruda bulunmalıdır. 
 
 
7 YAŞ KATEGORİSİ     www.chess.com/club/7-yas-grubu 
 
8 YAŞ KATEGORİSİ    www.chess.com/club/8-yas-grubu  
 
9 YAŞ KATEGORİSİ     www.chess.com/club/9-yas-grubu  
 
 
 
 
AÇIK KATEGORİ         www.chess.com/club/aileler-grubu 
 
 
5-?Turnuvaya katılım işlemini tamamlamış sporcular, turnuva başlamadan bir saat önce www.chess.com sayfasında katılmış oldukları grubun (kulübün), haber/mesaj bölümünde ilan edilecek turnuva bağlantısından “Turnuvaya Katıl” butonuna tıklamalıdır. 

Tüm öğrencilere ve ailelere başarılar dileriz.
 

 
 

 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL