Haber ve Etkinlikler

AKIL OYUNLARI İÇİN OKUL TAKIMLARI SEÇİLDİ

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Lise Matematik Bölümü’nün 9. ve 10. sınıflara yönelik düzenlediği Liseler Arası Akıl Oyunları Yarışması‘nın ilk aşama sınavı, 9. sınıflar için 1 Aralık’ta, 10. sınıflar için 8 Aralık’ta tamamlanarak yarışmada kampüsleri temsil edecek takımlar belirlendi.

ETİKETLER : akıl oyunları , doğa koleji matematik , lise matematik , doğa koleji yarışma , analitik düşünce

Öğrencilerimizin zihinsel kapasitelerini ve becerilerini akıl oyunları ile geliştirmeyi amaçlayan Akıl Oyunları Yarışması’nda 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz, hem eğlenceli vakit geçirdi hem de analitik düşünme teknikleri ile tanıştılar.

Yarışmanın 9. sınıflar için 1 Aralık’ta düzenlenen 1. aşamasında İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 9.sınıf öğrencilerine e-doğa üzerinden online çoktan seçmeli sınav uygulandı ve her kampüsün üç kişilik “Akıl Oyunları Takımları” belirlendi. Yarışmaya katılan öğrencilere katılım, okul takımına seçilen öğrencilere teşekkür sertifikaları gönderildi. 2.aşamasında 17 Şubat’ta takımlara e-doğa üzerinden farklı bir online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 7 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.

Yarışmanın 10.sınıflar için 8 Aralık’ta düzenlenen 1. aşamasında İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 10.sınıf öğrencilerine e-doğa üzerinden online çoktan seçmeli sınav uygulandı ve her kampüsün üç kişilik “Akıl Oyunları Takımları” belirlendi. Yarışmaya katılan öğrencilere katılım, okul takımına seçilen öğrencilere teşekkür sertifikaları gönderildi. 2. aşamasında 24 Şubat’ta takımlara e-doğa üzerinden farklı bir online sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 8 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL