Haber ve Etkinlikler

AKIL OYUNLARI İÇİN OKUL TAKIMLARI SEÇİLDİ


İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Lise Matematik Bölümü’nün 9. ve 10. Sınıflara yönelik düzenlediği Liselerarası Akıl Oyunları Yarışması‘nın ilk aşama sınavı 9. sınıflar için 24 Kasım’da bütün 9.sınıf öğrencilerimizin katılımıyla ve 10.sınıflar için 1 Aralık’ta bütün 10. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin zihinsel kapasitelerini ve becerilerini akıl oyunları ile geliştirmeyi amaçlayan Akıl Oyunları Yarışması’nda 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimiz, hem eğlenceli vakit geçirdi hem de analitik düşünme teknikleri ile tanıştılar.

Yarışmanın 9. sınıflar için 24 Kasım’da düzenlenen 1. aşamasında İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin bütün kampüslerindeki 9.sınıf öğrencilerine açık uçlu yazılı bir sınav uygulandı ve her kampüsün üç kişilik “Akıl Oyunları Takımları” belirlendi. Yarışmaya katılan öğrencilere katılım, okul takımına seçilen öğrencilere teşekkür sertifikaları gönderildi. 2.aşamasında 16 Şubat’ta takımlara e-doğa üzerinden online bir sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 27 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.Yarışmanın 10.sınıflar için 8 Aralık’ta düzenlenen 1. aşamasında Doğa Koleji’nin bütün kampüslerindeki 10.sınıf öğrencilerine açık uçlu yazılı bir sınav uygulandı ve her kampüsün üç kişilik “Akıl Oyunları Takımları” belirlendi. Yarışmaya katılan öğrencilere katılım, okul takımına seçilen öğrencilere teşekkür sertifikaları gönderildi. 2.aşamasında 17 Şubat’ta takımlara e-doğa üzerinden online bir sınav uygulanacak ve finalistler seçilecek. Yarışmanın son aşamasında 28 Nisan’da Akıl Oyunları Türkiye Finali gerçekleştirilecek ve finalist olarak gelen takımlar yarışacak.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL