Haber ve Etkinlikler

ALİ RIZA LÜLE, İZMİR'DE DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİNİN MÜJDESİNİ VERDİ

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, İzmir’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek Doğa Kolejinin İzmir'de Fen ve Teknoloji Lisesi açacağının müjdesini verdi.

ETİKETLER : ali rıza lüle , doğa koleji burs , eğitimde fırsat eşitliği , doğa koleji eğitim modelleri , kodlama ve robotik , fen ve teknoloji lisesi

İzmir Mövenpick Hotel’de kahvaltı sohbet toplantısında basın mensupları ile bir araya Genel Müdür Lüle, Doğa Koleji’nin vizyonu paylaştı. Lüle, "İzmir’de 5 kampüs, Ege Bölgesi’nde 14 kampüsle hizmet veriyoruz. Ege Bölgesi’nde 20 okulu hedefliyoruz" diyerek Fen ve Teknoloji Lisesinin de müjdesini verdi.

“Bilgiyi Üreten Öğrenciler Yetiştiriyoruz”
Fen ve Teknoloji Liselerinde bilim insanı  ve üretim yapmaya yönelik öğrenci yetiştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Lüle, “Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler bilgiyi üretecekler. Araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar” dedi. Lüle, Öğrencilerin bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebileceklerini önemle vurguladı. 

“Bursumuzu 5 kat artırarak 25 milyon liraya çıkartacağız”
Bu yıl, Fen ve Teknoloji Liseleri ile 5 milyon liralık burs verdiklerini belirten Lüle,  “Önümüzdeki yıl bursumuzu 5 kat artırarak 25 milyon liraya çıkartacağız. Fen ve Teknoloji Liseleri’nde akademik potansiyeli yüksek çocukları yetiştirerek ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Doğa Koleji öğrencilerinin başta bilim ve teknoloji olmak üzere kendi dünyalarını keşfetmesini sağladıklarını söyleyen Lüle, “Bizler, “Mutlu çocuk öğrenir, yetişkin olunca da üretir” anlayışıyla bu eğitimi sürdürmekteyiz. Onların özgüvenlerini artıracak ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak imkanlar sunuyoruz.” dedi. 

“Bir Dil Bir İnsan”
Doğa Kolejinin, “Bir Dil Bir İnsan” söylemini önemseyerek hayata geçirdiğini belirten Lüle, “Yabancı dil eğitimine ilkokulda 16 saat, 5. Sınıfta 22 saat, ortaokul ve lisede 16’şar saate çıkararak anaokulundan lise son sınıfa kadar özel öğretmenlerimiz tarafından geliştirilen eğitim modelleri ile verilmektedir” dedi. Ali Rıza Lüle, “Doğa Koleji’nin dile bakış açısının birinci ilkesi iletişimdir. Bu gerçeğin farkında olarak, özel eğitim programları uygulamaktayız. İletişim odaklı İngilizce eğitimimizle öğrencilerimiz dünyaya entegre oluyor. Yabancı dil öğrenme sürecini yapılandırırken beş yeti (konuşma, okuma, anlama, sözlü anlatım ve yazma) becerilerini geliştiriyoruz. 3 yaşından itibaren eğitim müfredatında da yabancı dil eğitimine yer veren ve Avrupa Dilleri ortak çerçeve programını uygulamaktayız” dedi.

“Mutlu çocuk öğrenir, yetişkin olunca da üretir” 
“Bizler, “Mutlu çocuk öğrenir, yetişkin olunca da üretir” anlayışıyla bu eğitimi sürdürmekteyiz. Doğa Koleji öğrencilerinin başta bilim ve teknoloji olmak üzere kendi dünyalarını keşfetmesini sağlıyoruz. Onların özgüvenlerini artıracak ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak imkanlar sunuyoruz. Becerilerini ve potansiyellerini kullanan gençler yetiştiriyoruz.” 


“Dünyayı Yönetenlerin İçinde Türkiye de Olsun”
Genel Müdür Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye’de olmalı” diye vurguladı. Lüle, dünyaya entegre olmak için İngilizce’nin şart olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz üniversite giriş sınavında yüzde 97’lik başarı elde ederek kendi içinde rekor kırmıştır. Bu yıl, Doğa Koleji öğrencileri yurtdışındaki saygın üniversitelere en fazla öğrenci gönderen okul ünvanı almıştır” diye belirtti.  


“Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz”
Doğa Koleji olarak bir milyar doları bulan marka değerimizle ve bir milyar 50 milyon liraya ulaşan ciromuzla önemli bir katma değer yaratıyoruz. Eğitimi sadece öğretim olmakla yetinmediklerini belirten Lüle,  yan unsurları ile beraber yarattığımız katma değerle önemli bir marka konumunda olduklarını vurguladı. 

Lüle, “Doğa Koleji olarak bir milyar doları bulan marka değerimizle ve bir milyar 50 milyon liraya ulaşan ciromuzla önemli bir katma değer yaratıyoruz. Bu markanın büyüklüğü gereği hem kamuoyuna hem velilerimize hem de öğrencilerimize karşın sorumluluk bilinci ile hareket ettiğimizi belirtmek isterim. Özellikle, kamuoyunun dikkatini çeken öğrencilerin ulaşımı bizim önemle üzerinde hassasiyetle durduğumuz konulardan biridir. Çünkü velilerimiz en kıymetli varlıklarını bizlere emanet ediyor. Güvenilir taşımacılıkta günlük raporlama sistemi ile denetimi sağlıyoruz. Servis firmalarımız denetimlerden tam not almıştır” dedi.

Spor, Sanat ve Sosyal Alanda da başarılı öğrenci yetiştiriyoruz
Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde  başarı  grafiğini her zaman daha yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji, akademik başarılarının yanı sıra sanat, spor ve sosyal alanlardaki başarılarıyla da öne çıkıyor. Spor alanında önemli  başarılara imza atan Doğa Koleji  Genel Müdürü  Lüle, “Öğrencilerimiz her yıl ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ediyor” dedi. 


Lüle,Okullarımızda akademik başarıya verdiğimiz önem ve yabancı dil eğitiminin yanı sıra sanat, spor, sosyal faaliyet olanaklarıyla öğrencilerimizin  bireysel gelişimlerine de destek sağlıyoruz. Doğa’nın 3S’i ile (sanat, spor, sosyal faaliyet) Türkiye’ye bir çok ödül kazandırmaktadır. Bu yıl da basketbolda Dünya şampiyonu olarak 7. Dünya şampiyonluğunu ülkemize kazandırdık. Satrançta da ödüllerimiz var; Doğa Koleji öğrencileri, Karadağ'da düzenlenen Avrupa Satranç Şampiyonası’ndan bir şampiyonluk ve farklı derecelerle döndüler.” diye belirtti.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL