Haber ve Etkinlikler

ALİ RIZA LÜLE, MALATYA KAMPÜSÜNDE DOĞA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ PROGRAMINA KATILARAK BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Doğa Öğretmen Eğitimi Programı” dolayısıyla geldiği Malatya’da basın mensuplarıyla kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. Genel Müdür Lüle, gazetecilerle yeni döneme ilişkin vizyonu paylaştı.

ETİKETLER : ali rıza lüle , malatya doğa , doğa koleji ingilizce eğitimi , turgay türker , banu yeşilova , doğa öğretmen programı , öğretmen eğitimleri , doğa teacher trainee


Basın toplantısına Malatya Doğa Koleji Kurucusu Şeyhmus Göçmez, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Kurumsal Gelişim Direktörü Serkan Karabulut ve Doğa Koleji kampüs müdürleri katıldı. “Doğa Öğretmen Eğitimi Programı” tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya Kampüsü’nde de 800 öğretmenle başladı. Doğa Koleji öğretmenleri, Doğa Liderlik ve Gelişim Akademisi'nin düzenlediği programla öğrencilerine 21.yy. kalitesinde eğitim sunuyor. 


Eğitim programına Türkiye’nin dört bir yanından 8 bin 500 öğretmenin eğitime alındığını belirten Lüle, “Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 8 bin 500 öğretmen ve yöneticimiz kurum içi eğitimini başarıyla tamamladı.” dedi. Doğa Öğretmen Eğitimi Programı, “Doğa Liderlik ve Gelişim Akademisi” tarafından uygulanıyor. Eğitim başarısının yanı sıra öğretmenin etkinliğini daha da arttıracak olan eğitim programı kişisel gelişimden eğitim teknolojileri kullanımına kadar geniş bir içeriğe sahip. 


Basın toplantısında Lüle, öğretmen eğitimleriyle yeni başarılara imza attıklarını, modern eğitim metotlarını geliştirdiklerini söyledi. Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Öğretmen eğitimlerine çok önem verdiklerini belirterek, “Yolumuza her geçen gün daha da büyüyerek ve eğitim-öğretim kalitesini artırarak devam ediyoruz. Hedefimiz Doğa Koleji Malatya Kampüsü’nde eğitim gören öğrencilerimizi Harvard Üniversitesi’ne, Oxford'a yerleştirebilmek.” dedi. Öğrencilerini dünya vatandaşı olarak yetiştirdiklerine dikkat çeken Ali Rıza Lüle, Doğa Kolejinde öğretmen eğitimlerine ayrı bir özen gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Doğa Koleji Malatya Kampüsü öğrencilerinin, bu yıl da LYS’de ve TEOG’da başarılara imza atarak Türkiye’nin ileri gelen köklü üniversite ve liselerine yerleşmeyi başardığına işaret eden Ali Rıza Lüle, “’Harvard, Cambridge üniversiteleri hedefimiz olmaladır” dedi. Doğa Koleji Malatya Kampüsü’nde eğitim alan öğretmenler, yeni öğretim modelleriyle birlikte yıl içindeki proje ve etkinlikler planlanıyor. Branş temsilcileri ve eğitim liderleri birlikte fikir alışverişinde bulunarak yeni dönem müfredatını da belirliyor. Öğretmen eğitimlerinde bireysel gelişim, yabancı dil ve branş dersleri akademisyenler tarafından veriliyor. 

Doğa’da Üç Aşamalı Öğretmen Eğitimi 

Eğitimcilerin mesleki gelişimlerine kurum içi eğitimlerle destek veren Doğa Kolejinde öğretmen eğitimleri; zümre çalışmaları, branş eğitimleri ve Doğa Teacher Trainee (TT) olmak üzere üç bölümde toplanıyor. Zümre ve branş eğitimlerinde var olan öğretmenlerini geliştirmeye yönelik eğitim veren kurum, Doğa TT programında ise kendi öğretmenlerini yetiştirip bünyesine katıyor. 

Öğretmene Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimi  

Doğa  Kolejinde öğretmenler, mesleki eğitim alırken aynı zamanda kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyor. Mesleki eğitimde, sınıf öğretmenleri robotik ve kodlama eğitimlerini tamamlıyor. Kişisel gelişim derslerinde öğrenci ile iletişim, veli ile iletişim, öğretmenler arası iletişim eğitim programı dahilinde yer alıyor. Ayrıca Doğa Öğretmenleri, disiplinler arası etkileşim eğitimi de alıyor. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL