Haber ve Etkinlikler

ANAOKULU VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ, YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde hem yüz yüze hem uzaktan eğitim faaliyetleri devam ediyor. Yüz yüze eğitime başlayan anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz, okullarına kavuşmanın coşkusunu yaşadı.

ETİKETLER : yüz yüze eğitim , okulum temiz , covid tedbirleri , yeni eğitim dönemi , online eğitim

İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinde anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık sürecinde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınav hazırlık programı yoğun bir şekilde devam ederken, öğretmenlerini ve arkadaşlarını özleyen minikler de okullarına döndü.


TÜM KAMPÜSLERİMİZ EĞİTİME HAZIR

Eğitime başlamadan önce tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak sınıf, çalışma salonları, yemekhane, kantin vb. toplu kullanım alanlarımızı sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde düzenledik. Öğrencilerimizin hijyen bilinci ve farkındalığını artırmak için öğrencilerimizin görebileceği bölümlerde, uyarılar ve dikkat etmesi gereken kurallara ilişkin bilgiler yer alıyor. Tüm servis araçlarımızda dezenfektan, kolonya ve maske bulunmaktadır. Kampüslerimizin girişinde ısı ölçer termal kameralarla öğrencilerimizin ateşleri ölçülmektedir. Öğrencilerimizin okula gelirken taktıkları maskeleri, okul tarafından yeni maske verilerek değiştirilmektedir.


"OKULUM TEMİZ"

"Okulum Temiz Belgesi" alabilmek için sağlamamız gereken tüm kriterleri; okul girişi, danışma, derslikler, etüt salonları, atölyeler, laboratuvarlar, öğretmenler odası, toplantı salonu, asansörler, tuvaletler, bahçe, yüzme havuzu gibi tüm ortak kullanım alanlarımızda uyguladık. Dersliklerdeki havalandırma sistemlerimiz dışarıdan sürekli temiz hava almaktadır.


COVID-19 salgını kontrolü amacıyla sorumlular belirleyerek Takip Kurulu oluşturduk. Takip Kurulumuz; okul müdürü, okul müdür yardımcısı, tesis yöneticisi, hemşire, iş yeri hekimi, İSG uzmanından oluşmaktadır.


Tüm kampüslerimizde; maske, el antiseptiği, dijital ateş ölçer ve bina girişlerinde ısı ölçer termal kameralarımız yer almaktadır. Kampüslerimizde 4 metrekaredeki kişi sayısı 1’i geçmeyecek şekilde personel ve öğrenci planlamamızı yaparak okullara alınması gereken kişi sayısını belirledik.


Ateş, öksürük, halsizlik, burun akıntısı, solunum sıkıntısı ya da ishal şikayetlerinden herhangi biri olan öğrencinin okula gönderilmemesi ve öğretmenine bilgi verilmesi konusunda velilerimize gerekli uyarılarımızı yaptık. COVID-19 belirtileri olan ya da Covid-19 tanısı konulmuş aile bireyleriyle temas halinde olan öğrencilerimizin de okula gönderilmemesi konusunda gerekli hassasiyeti de velilerimizden bekliyoruz.


Veli, öğrenci ve kurum iş birliğiyle, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının; öğrencilerimiz, idari ve akademik kadromuz için başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ederiz.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL