Haber ve Etkinlikler

ANKARA VE İZMİR’DE BİYOBİLİM ATÖLYESİ BİYOLOJİK UYGULAMALAR BİLİM KAMPLARI BAŞLIYOR!

Ortaöğretim düzeyinde bir ilk olan “Doğa Biyobilim Atölyesi Biyolojik Uygulamalar Bilim Kampı” 4 Haziran tarihinde İzmir ve Ankara Doğa Bilim Okullarımızda başlıyor.

ETİKETLER : bilim kampı , genetik , biyoloji , biyobilim , atölye , kamp , sertifika

Doğa Okulları Biyoloji Zümresi olarak yıllardır İstanbul'da yaptığımız bu büyük uygulamalı eğitim organizasyona Ankara ve İzmir'de de devam ediyoruz. Bu önemli uygulamalı eğitim sürecine Doğa ve Devlet okullarından ortaöğretim düzeyinde öğrenciler katılacak.


Teknolojik ve Bilimsel gelişmelerin bir arada olacağı bu bilim kampımızda amacımız; katılımcı öğrencilerin eğlenceli bir şekilde üst düzey bilimsel uygulamaları yaşayarak yapabilme yetkinliğine ulaşmalarını sağlamak. Bu amacımız doğrultusunda öğrenciler bilime daha farklı bir algıyla yaklaşacaklardır. İki gün sürecek olan program 10:00  ile 16:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Son başvuru tarihi; 1 Haziran!Katılımcılar; moleküler biyoloji tekniklerinden biri olan agaroz jel elektroforez yöntemini kullanarak bir suçlu tespitinin nasıl yapıldığını, kansere sebep olan genlerin DNA Çipi teknolojisi ile nasıl belirlendiğini, meyve ve sebzelerden DNA saflaştırılmasını eğlenceli bir şekilde öğrenecekler. Organ diseksiyonları ile organların yapılarını inceleyip çalışma prensiplerini kavrayacaklar. 3D aminoasit uygulamaları ile proteinlerde besin analizi yaparak yiyeceklerin içinde neler olduğunu gözlemleyecekler. Mikro kamera görüntüleme yöntemiyle mikroskobik görüntüler elde edebilecekler ve isterlerse bunları da saklayabilecekler. Fizyoloji atölyesinde insanlara ve hayvanlara ait tüm fizyolojik faaliyetler incelenecek, insan fizyolojisi hakkında demo şeklinde çeşitli deneyleri yapma fırsatı bulacaklar. Doğal deterjan, organik sabun, kuş yemliği gibi ekoloji-geri dönüşüm uygulamaları yaparak atıklar ve çevre konusunda daha bilinçli olacaklar. “çılgın bilim atölyesi” adı altında farklı deneyler yapabilme imkanı bulacaklar. Öğrenciler çözecekleri bilim bulmacası ve deney quizleri ile kamp boyu öğrendikleri bilgileri pekiştirecekler. 


5 Haziran tarihinde bitecek olan Doğa BiyoBilim Atölyesi Biyolojik Uygulamalar Bilim Kampı'nda öğrenciler hem eğlenceli hem de öğretici saatler geçirecekler. Kampın sonunda katılımcılara Biyobilim Atölyesi sertifikaları teslim edilecek.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL