Haber ve Etkinlikler

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK TEKNOLOJİSİYLE 18 MART ÇANAKKALE DESTANI'NI DENEYİMLEDİK

16-19 Mart tarihleri arasında; İstanbul’da Carousel AVM, Meydan AVM, Torium AVM; Antalya’da Mark Antalya AVM; Ankara’da Antares AVM’deki stantlarımızda ziyaretçilerimiz Çanakkale Destanı’nı deneyimledi.

ETİKETLER : 18 mart , çanakkale zaferi , 18 mart harita , artırılmış gerçeklik , eğitim teknolojileri , doğa koleji etkinlikleri , çanakkale destanı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi bu yıl 103 yaşında... 18 Mart'ta Çanakkale Gelibolu’da büyük bir kahramanlıkla kazanılan bu büyük zafer, sadece ulusumuzun değil tüm dünya devletlerinin kaderini değiştirdi. Tarihimize altın harflerle yazılan bu destanın ruhunu, günümüz teknolojisiyle birleştirerek bir çok AVM'de ziyaretçilerimize tekrar yaşattık.


18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümüne özel Carousel AVM, Torium AVM, Meydan AVM, Ankara Antares AVM ve Mark Antalya AVM’de kurulan stantlarımızda artırılmış gerçeklik teknolojisiyle geliştirilen haritalar ziyaretçilerimizle buluştu. Ziyaretçilerimiz telefonlarına yükledikleri "Çanakkale Destanı" uygulaması ile haritalar üç boyutlu hale gelerek 18 Mart Zaferi'ni canlandırdı. 


Çocukların ve ebeveynlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik sonunda on binlerce çocuğa ve veliye bu tarih mirasını ‘Artırılmış Gerçeklik’ teknolojisi ile aktaran posterleri hediye ettik. Çanakkale Destanı etkinlik stantları 19 Mart akşamına kadar ziyaretçilerini bekliyor. DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL