Haber ve Etkinlikler

ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI'NDA DOĞA'DAN TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

Doğa Koleji öğrencileri geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. Türkiye 3.lüğü Doğa Kolejinin!

ETİKETLER : askeri aday sınavı , eryaman doğa , barış akçam , milli savunma üniversitesi , msü , doğa koleji başarı , akademik başarı


Doğa Koleji Ankara Eryaman Kampüsü 12. sınıf Matematik-Fen Bölümü öğrencisi Barış Akçam, Milli Savunma Üniversitesi tarafından düzenlenen sınava girerek tüm alanlarda derece aldı. Sözel alanda Türkiye 2.’si olan Akçam; sayısal, eşit ağırlık alanında ve genel ortalamada Türkiye 3.’sü olarak 379.196 öğrenci arasından öne geçmeyi başardı. Hayali, gelecekte iyi bir mühendis olmak olan başarılı öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okumayı hedefliyor.


Başarının Sırrı Sınav Hazırlık Programı…

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Öğrencimiz sınava sadece Doğa Koleji sınav uygulama planıyla hazırlanmış, herhangi bir ek ders ya da destek almamıştır. Başta öğrencimiz olmak üzere bu başarının mimarları olan velimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ulusal düzeyde elde edilen sınav başarıları kurumumuz adına gurur kaynağı yaratıyor” dedi.


Mutlu Çocuklar Yetiştiriyor…

Öğrenci Barış Akçam’ın sanatla da ilgili olduğunu ve piyano çaldığını sözlerine ekleyen Genel Müdür Lüle, “Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlere yönlendirilmeleri bizim için çok değerli. Sınav başarılarının yanında, sosyal hayatta da başarılı ve “mutlu çocuklar” yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL