Haber ve Etkinlikler

AYŞE KULİN'LE "DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜ"…

Ankara Doğa Okulları Kampüsleri, ünlü yazar Ayşe Kulin ile “14 Şubat Dünya Öykü Günü”nü kutladı…

ETİKETLER : Ayşe kulin , doğa okulları ankara kampüsleri , öykü , 14 şubat , imza günü , okur , ankara üniversitesi

Ankara Öykü Derneği, Çankaya Belediyesi ve Ankara Üniversitesi tarafından birlikte organize edilen 14 Şubat Dünya Öykü Günü Ankara Buluşması, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 14 Şubat Dünya Öykü Günü Ankara Buluşması’nın bu yılki onur konuğu Ayşe Kulin oldu. "Hayata dair ne varsa, yazıya dönüştüğünde, paylaşıldığında biz buna öykü diyoruz. Aslında öykü biziz, hepimiziz" cümleleri ile başlayan öykü bildirisini okuyan ünlü yazar, öykü ve önemini anlattı.


Devlet tiyatrosu sanatçısı Boğaçhan Özmen’in sunuculuğunu yaptığı etkinlik,  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Dengin Ceyhan’ın piyano resitaliyle başladı. Etkinliğin açılış konuşmaları Ankara Öykü Derneği Başkanı Özcan Karabulut, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından yapıldı.


14 Şubat’ın Dünya Öykü Günü olarak ilan edilmesinde il olarak Ankara’nın ve etkinlik olarak Uluslararası Ankara Öykü Günleri’nin belirleyici rolü olduğunu vurgulayan Karabulut’tan sonra söz alan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner, "Edebiyat üzerinde yükselen, edebi ürünlerine ve yazarlarına sahip çıkan toplumlar, aslında geçmişlerine, bugünlerine ve geleceklerine sahip çıkarlar" diye konuştu.


Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş de, Sevgililer Günü ile Dünya Öykü Günü’nün aynı tarihe rastlamasının anlamlı ve birbirini tamamlayan bir yanı olduğuna dikkat çekerek, "Sevgililer Günü sevgiyi tüketime indirgerken, Öykü Günü bize her alanda olduğu gibi sevgi alanında da önemli olanın üretmek olduğunu hatırlatıyor" dedi.


Ankara Doğa Okulları İncek Ortaokul Öğrencileri Ayşe Kulin ile buluşmanın mutluluğunu yaşarken, kitaplarını imzalattılar. Ünlü yazar ile sohbet eden öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadılar.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL