Haber ve Etkinlikler

BEYKENT KAMPÜSÜ ÖĞRENCİ MECLİSİNDEN “KORE’Yİ TANIYALIM” ORGANİZASYONU

Doğa Okulları Beykent Kampüsü Öğrenci Meclisi ‘’Ship Of Change’’ Gönüllü Hizmet Programı temsilcisi Kewn Soo Kim iş birliğiyle Kore’den gönüllü olarak gelen 40 kişilik üniversite öğrencisini kampüslerinde ağırladı.

ETİKETLER : kore günleri , kore'yi tanıyalım , t-mba öğrenci meclisleri , kore kültürü , ship of change , kewn soo , beykent doğa

Kore’den gönüllü olarak gelen 40 kişilik üniversite öğrencisi, Beykent Kampüsü öğrencilerine Kore’nin kültür yapısını tanıttı. Tüm kademelerden öğrencilerimizin katıldığı organizasyonda, ilkokul öğrencilerimize Kore’nin yemek kültürünü, ortaokul öğrencilerimize yöresel müzikleri ve dansları eğlenceli bir şekilde tanıtan Koreli misafirlerimiz, öğrencilerimizle birlikte keyifli bir gün geçirdi. Misafirlerimiz, lise öğrencilerimize Kore mutfağına ait özgün yemekleri tanıttıktan sonra kendi dillerinde isimlerini yazmayı öğretti.


t-MBA öğrenci meclisinin katkılarıyla gerçekleştirilen bu buluşmada öğrencilerimiz farklı kültürel yapıları tanımanın mutluluğunu yaşadı. t-MBA eğitim modelinin temelini oluşturan “evrensel düşünce” kazanımını öğrencilerimiz bizzat yaşayarak öğrenmiş oldu.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL