Haber ve Etkinlikler

BİLİM, KÜLTÜR VE SANAT BİR GÜNDE BİR ARAYA GELİRSE…

Doğa Okulu öğrencileri müthiş bir Bilim Şenliği daha gerçekleştirdi. Bu öyle bir gün ki lise öğrencileri minik arkadaşlarına deneyler yaptırıyor, veliler çocuklarından akıllı robot yapmayı öğreniyor, fen laboratuvarlarında öğrenciler bilimin sırlarını paylaşıyor; her köşede bilim hayata karışmış, eğlendiriyor, düşündürüyor, eğitiyor, ilham veriyor…

ETİKETLER : Doğa Okulu Bilim Sanat Kültür Şenliği , bilim şenliği , kültür şenliği , bilim konsepti , akıllı robot , LÖSEV , sosyal sorumluluk , Vatan Şaşmaz , Zahide Yetiş , Doğa Bekleriz , Özgür Aras
Bilimsel düşünme gücü ile donatılmış nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Doğa Okulu 8 yıldır düzenlediği Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’ni bu sene büyük bir coşku ile yaşadı. Şüphesiz bu coşkuda Bilim Konseptli okulların büyük katkısı var. Doğa Okulu Acıbadem Pearson, Doğa Okulu Halkalı, Doğa Okulu Şişli kampüsleri bilim alanlarında gerçekleştirilen etkinliklerle bilimi hayatın içine aldılar. Baş rolde ise her zamanki gibi öğrenciler vardı. 

Lise Öğrencileri Minik Arkadaşlarına Deney Yaptırıyor

Bilim Şenliği boyunca Doğa Koleji lise öğrencileri gerçekleştirdikleri deneylerle minik Doğa Koleji öğrencilerine bilimin eğlenceli yüzünü yaşattılar. Yanardağ oluşturdular, yarış arabası ile ivmeyi ispatladılar, akıllı robot tasarladılar, mikroskopla mikroorganizmaların yapısını incelediler, akıl oyunları oynadılar… Deneyler sırasında miniklerin ilginç sorularına da cevap veren abi ve ablaları müthiş bir rol model olduklarını ispat ettiler. 

Veliler Çocuklarından Öğreniyor

Bilim Şenliği’ne katılan velileri bol sürprizli bir gün bekliyordu. Çocuklarının yaptıkları deneyleri hayranlıkla izleyen veliler için Bilim Şenliği çocukları ile birlikte bilimsel deneyler yaptıkları, onlardan yeni gelişmelerle ilgili bilgi aldıkları, her bir deneyde çocuklarının gözlerindeki ışıltıları deneyimledikleri ve en önemlisi de çocukları ile gurur duydukları bir gün oldu. 

Her Kademeden Öğrenci

Doğa Koleji’nin “yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme” felsefesinin sonuçlarının bir ispatı gibiydi Bilim Şenliği. Öğrenciler benzersiz eğitim imkanları sayesinde elde ettikleri kazanımları hem diğer öğrenciler hem de veliler ile paylaştılar. Her noktasında ayrı bir etkinliğin yaşandığı şenlikte Doğa Koleji’nin farklı kademelerden öğrencileri hem aktif rol aldı hem de bu benzersiz günün tadını çıkardı. Akıllı robot neden akıllı? Kan grubunuzu nasıl öğrenirsiniz? Bu araba neden bu kadar hızlı? Yanardağ neden patlar? Air Zooka nedir?... Doğa Okulu öğrencileri bu soruları sormakla kalmıyor, onların cevaplarını deneyimleyerek öğreniyor; öğrendiklerini başkalarına başarı ile aktarabiliyor. 

Hem Hesaplı Hem Lezzetli Hem de Duyarlı Yarışma 

Sanattan bilime, müzikten yemeğe kadar pek çok farklı içeriğin yer aldığı şenlikte düzenlenen “Doğa’nın Lezzeti” adlı yemek yarışmasında birbirinden lezzetli yemekler görücüye çıktı. Doğa Koleji velileri marifetleri ile minimum masrafla maksimum lezzet yaratmak için yarıştılar. Etli Yemekler, Zeytinyağlılar ve Salatalar, Tatlılar ve Hamur İşleri olmak üzere 4 ayrı kategoride hazırladıkları birbirinden lezzetli yiyecekleri Zahide Yetiş, Doğa Bekleriz, Özgür Aras gibi isimlerin beğenisine sundular. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı yemek yarışmasında ünlü jüri üyeleri birinciyi seçmekte zorlandılar. Öğrenciler, veliler, ünlü jüri üyeleri dahil herkesin büyük zevk aldığı yarışmanın en anlamlı tarafı ise elde edilen gelirin LÖSEV’e bağışlanması oldu. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL