Haber ve Etkinlikler

BU KIŞ DOĞAYI GİYDİRİYORUZ! HAYDİ DOĞA AİLESİ, ŞİMDİ HATAY İÇİN HAREKETE GEÇME ZAMANI

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi öğrencileri OGEM-VAK iş birliği ile Hatay’da meydana gelen yangında yok olan ormanlar için “Bir Fidan Bin Nefes” projesini başlattı.

ETİKETLER : hatay orman yangını , fidan bağışı , t-mba liderlik akademisi , sosyal sorumluluk , ogem-vak , ağaç bağışı

Hatay’da meydana gelen yangında yok olan ormanlar için, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi öğrencilerinin öncülüğünde yürütülen “Bir Fidan Bin Nefes” projesi, Türkiye çapında yankı uyandırdı. Öğrenciler, Hatay’da yanan ormanların yeniden yeşillendirilmesi ve doğaya kazandırılması için 40 bin adet fidan bağışı hedefliyor. 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Tüm kademelerden öğrencilerimizin gönülleri, Hatay’da yok olan ormanlar için bir oldu. Öğrencilerimiz, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesiminin çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak ve çevre bilinci geliştirmek konusunda projeleriyle farkındalık yarattılar” dedi.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne kadar birçok başarıya imza atan t-MBA liderlik Akademisi öğrencilerimiz, yaşadıkları çevreye karşı ne kadar duyarlı ve vicdanlı olduklarını bir kez daha gösterdi. “Bu Kış Beni Sen Giydir” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki kardeşlerine destek olan öğrencilerimiz, OGEM-VAK (Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı) iş birliğiyle Hatay’da meydana gelen yangına duyarsız kalmayarak bu kış doğayı giydirecek” dedi.


PROJE TÜRKİYE ÇAPINDA YANKI UYANDIRDI

Öğrencilerinin çağrısına Türkiye genelindeki Doğa Koleji kampüslerinden tüm öğrenci, veli, öğretmen ve personelin kulak verdiğini ifade eden Genel Müdür Ali Rıza Lüle,İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimiz, Hatay’da yok olan ormanlar için projeye gönül verdiler. Öğrencilerimiz, Hatay’a destek olmanın yanında; ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesiminin çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak ve çevre bilinci geliştirmek konusunda da, on binlerce fidan bağışıyla farkındalık yarattılar” dedi.


t-MBA PROGRAMI 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji t-MBA (Teenager MBA) eğitim programı, 10 farklı işletme yüksek lisans dersini lise düzeyine uyarlıyor. İfade yeteneği güçlü, sosyal, yenilikçi ve teknolojiyi doğru kullanan girişimciler yetiştirmeyi amaçlayan t-MBA eğitim modeli; 9, 10 ve 11. sınıflarda uygulanıyor. t-MBA Liderlik Akademisi yapılanması ile öğrenciler liderlik vasıflarını ve ekip çalışması ruhunu lise çağında kazanarak, iş hayatına hazır bireyler olarak yetişiyor. t-MBA eğitim programı ile öğrenciler, sosyal sorumluluk duygusu gelişmiş, sağduyulu ve toplum bilinci yüksek bireyler olarak yetişiyorlar.

Tüm İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencilerinin, velilerinin, öğretmenlerinin ve çalışanlarının destek olacağı “Bir Fidan Bin Nefes” projesi, Hatay’da çıkan yangınla yok olan ormanlarımızı yeniden canlandıracak.

Haydi Doğa Ailesi “Bir Fidan Bin Nefes” projesiyle şimdi harekete geçme zamanı!


1 Fidan 10 TL

26 Ekim - 26 Kasım tarihleri arasında fidan bağışlarınızı OGEM-VAK’ın hesap numarasına gönderebilirsiniz.

HESAP ADI: DOĞA KOLEJİ HATAY AĞAÇLANDIRMASI

ŞUBE: T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. BEŞEVLER/ANKARA

HESAP NO: 799-35586221-5100

IBAN: TR 3800 0100 0799 3558 6221 5100

*Açıklama: İsim-Soy İsim, Kampüs Adı, Okul Kademesi belirterek yapabilirsiniz.
*Alıcı adına OGEM-VAK yazılmalıdır.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL