Haber ve Etkinlikler

BU YIL 3.SÜ DÜZENLENEN “BU KIŞ BENİ SEN GİYDİR” PROJESİ İLE 10.000 MİNİK KALBİ ISITTIK! GURURLUYUZ!

Tüm Türkiye kampüslerimizin meclis öğrencileri, Türkiye’nin çeşitli illerindeki devlet okulları ile iletişime geçerek 10.000 ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık giysi hediye etti.

ETİKETLER : sosyal sorumluluk , yardım kampanyası , t-MBA , öğrenci meclisi , t-mba eğitimi , lise yardım projesi , kıyafet yardımı

Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisleri, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri “Bu Kış Beni Sen Giydir” sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye’nin dört bir tarafına yardım eli uzattı. Eğitim hayatını güç şartlarda sürdüren çocuklar için önemli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiren Doğa Koleji t-MBA Öğrenci Meclisleri, “Bu Kış Beni Sen Giydir 3” adını verdikleri proje ile bu durumdaki öğrenci kardeşlerine yardım eli uzattı. 


t-MBA Eğitim Modeli ile duyarlı ve vicdanlı nesiller yetiştiriyoruz!

Doğa Koleji t-MBA eğitim modeli ile öğrencilerinin yaşadığı ülkeye, topluma duyarlı bireyler olarak yetişmesine büyük önem veriyor. Bu amaçla öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını teşvik ediyor. Son olarak “Bu Kış Beni Sen Giydir” projesini gerçekleştiren Doğa Koleji öğrencileri, binlerce dar gelirli öğrenci arkadaşına soğuk kış aylarında sıcak bir el uzattı.

Kendi projelerini kendileri yönettiler

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Doğa Koleji’nin Türkiye’nin çeşitli illerindeki tüm kampüslerinden öğrenciler, projenin her aşamasını kendileri yöneterek, ihtiyaç sahibi devlet okullarını belirlediler. Ardından öğrencilerin kıyafet bedenlerini tespit ederek projeleri için heyecanla çalışmaya başladılar. Okullara astıkları afişler ve sosyal medya aracılığı ile projelerini Türkiye’nin dört bir yanına duyurdular. Projelerini velilerine, iş insanlarına anlattılar, destek istediler. Öğrencilerin bu anlamlı projelerine duyarsız kalmayan veliler ve sponsor bağlantıları ile proje çığ gibi büyüdü. Kampüslerinde ağırladıkları rol model seminer konuklarına projelerini anlatarak onları da projeye dahil ettiler. 

10.000 çocuğu baştan ayağı giydirdiler!

Öğrenciler, kendi çabalarıyla kazak, pantolon, mont ve bottan oluşan yeni kıyafetleri satın almak için büyük çaba gösterdi. Doğa Kolejinin tüm kampüslerindeki Lise Öğrenci Meclislerinde görev alan 552 öğrenci, daha sonra tespit ettikleri okulları tek tek ziyaret ederek onları büyük heyecanla bekleyen kardeşleri ile bir araya geldiler. Türkiye’nin her bölgesine giden öğrenciler, topladıkları mont, pantolon, kazak ve bottan oluşan kışlık giysi paketlerini ihtiyaç sahibi çocuklara kendileri teslim etti. 

1 ay süren proje sonunda öğrenciler, aralarında İstanbul, Ankara, Batman, Ağrı, Diyarbakır, Samsun, Kütahya, İzmir, Nevşehir, Malatya, Trabzon, Erzincan’ın da yer aldığı 55 ilde 10.000 öğrenciye ulaştı. Öğrenci Meclisleri bu anlamlı projeleri nedeniyle çeşitli ilçe belediyeleri,  kaymakam ve kamu kurumları tarafından tebrik edildi,  teşekkür belgeleri ve plaket ile onurlandırıldı. 


“Biz el ele verdikçe her miniğin kalbinde ve gözlerinde yanan  o büyük ışığı gördük!”

Projeyi yürüten öğrencilerden Gaziantep Kampüsü Meclis Başkanı Nil Atakan projeyi:Yardıma ihtiyacı olan ve daha önce hiç bir zaman bu mutluluğa erişememiş milyonlarca minik kalp var. Biz bu projeye elimizden geldiği kadar kaç miniğin yüzünü güldürürüz, nasıl yardım edebiliriz diye düşünerek başladık ve bu güzel projeye sağlam bir şekilde adımımızı attık. Okulumuz ve meclisimiz olarak hepimizin kalbinde yatan onları mutlu etme düşüncesi bizi “Bu Kış Beni Sen Giydir” projemiz için daha da heyecanlandırdı. Her sene bir önceki seneye kıyasla daha iyi bir şekilde kardeşlerimize ulaşmaya gayret gösteriyoruz ve biz bunları başardıkça hepimizin daha bilinçli ve mutlu olacağına inanıyoruz. Biz el ele verdikçe her miniğin kalbinde ve gözlerinde yanan  o büyük ışığı gördük.” sözleriyle açıkladı.

"Beni en çok mutlu eden böylesine güzel ve anlamlı bir projede başrolü bizim oynamamızdı"

Projeyi yürüten öğrencilerden Ağrı Kampüsü Meclis Başkanı Berkan Sönmez projeyi: “Projenin ismini ilk duyduğumda yüzümde sebebini bilmediğim bir tebessüm oluştu. Mutluyduk çünkü yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize yardımda bulunacaktık ve beni en çok mutlu eden ise böylesine güzel ve anlamlı bir projede başrolü bizim oynamamızdı. Şimdi ise montları verirken çocukların gülen yüzünün mutluluğunu yaşıyoruz.” sözleri ile açıkları.

“Orada Bir Köy Var Uzakta Dedik, Uzakları Yakın Ettik”

Projeyi yürüten öğrencilerden Acıbadem Kampüsü Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Projeleri Başkanı Dilay Sude Öztürk projeyi:  “Türkiye’nin en büyük öğrenci projesi olarak gördüğümüz,  “Bu Kış Beni Sen Giydir” Projesinde yer aldığımız için çok gururluyuz. Bizler sadece minik kardeşlerimize kıyafet göndermiyoruz. Bizler o kıyafetlerini sevgimizle kaplayıp, minik umut notlarımızla süsledik. Paylaşmayı, sevgimizi büyütmeyi hem öğrendik, hem minicik ellere uzandık. 450 öğrenciye ulaştığımız okulumuzda tüm Doğalarla binlerce çocuğa çok “uzaklarda” olmadığımızı söyledik. Biz o paketleri hazırlarken hep umutlarımızı, iyi dileklerimizi içerisine koyduk. Onlar da büyüdüklerinde bizler gibi küçük kardeşlerine bir umut olsunlar.” sözleri ile açıkladı.

“358 yardıma muhtaç çocuğa destek olmuş, yeni arkadaşlar ve yeni hikayeler tanımış kocaman bir okuluz artık!”

Projeyi yürüten öğrencilerden Sarıyer Kampüsü Meclis Öğrencisi Ezgi Sude Tala projeyi: Bu Kış Beni Sen Giydir projesiyle neden bu kadar ilgileniyorsun diye soruyorlar. Çünkü destek olduğumuz insanlar, bizden uzakta ve kısıtlı imkanlarla birçok şey başarıyorlar. Bunu desteklemek, manevi olarak biraz da olsa bir şeyler yapabilmek paha biçilmez bir his yaşatıyor bana. Bu sebeple projede olabildiğince çok yer almaya ve projeyi yaygınlaştırmaya çalıştım. Bu tarz yardım deneyimlerinin ne kadar önemli olduğunu Sarıyer Doğa olarak bir kez daha görmüş olduk. Şimdi ise tam 358 yardıma muhtaç çocuğa destek olmuş, yeni arkadaşlar ve hikayeler tanımış kocaman bir okuluz artık!” sözleri ile açıkladı.


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL