Haber ve Etkinlikler

BURSA HAMİTLER KAMPÜSÜ'NDE MUHTEŞEM HAFTA SONU ŞENLİĞİ

Doğa Koleji Bursa Hamitler Kampüsü'nün ev sahipliğini yaptığı, birbirinden renkli etkinliklerin ve atölyelerin yer aldığı Doğa Koleji Hafta Sonu Şenliği yaklaşık bin 500 kişinin katılımıyla 7 Ekim'de gerçekleşti.

ETİKETLER : aydın doğa koleji , aydın etkinlik , bursa kolej , waterball , doğa koleji şenlik , denizli etkinlik , skill challange , binicilik atölyesi , jail break , kids athletics


Doğa Kolejinin gelenekselleşen Hafta Sonu Şenliği bu hafta Bursa Hamitler Kampüsü'ndeydi. Öğrencilerin coşkusuyla bir açık hava festivaline dönüşen şenlikte; öğrenci, öğretmen ve veliler birbirinden renkli atölye, etkinlik ve yarışmalarla eğlendi. 


Yeni başlayan eğitim öğretim dönemi için öğrencilerin tanışması, kaynaşması ve ders saatleri dışında da kaliteli etkinliklerle keyifli vakit geçirebilmeleri için düzenlenen şenliğe Bursa Hamitler, Bursa Özlüce ve Bursa Çekirge Kampüsleri'nden Doğa öğrencileri katıldı. Spordan sanata, robotikten kurabiye yapımına kadar birbirinden eğlenceli stant ve etkinlik alanı şenlikte yer aldı.

7 Ekim Cumartesi, saat 10.00-17.30 arasında düzenlenen organizasyon günün erken saatlerinde açık büfe kahvaltı ikramı ile başladı. Değişik alanlardaki oyun alanları ve  atölyelerin yer aldığı şenliğe anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Oldukça coşkulu geçen hafta sonu şenliğinde, skill challenge, beach warriors parkuru, kids athletics yarışmaları çocukların ilgisini çekerken halat çekme oyunu ve çuval yarışında hem küçükler hem de büyükler kıyasıya yarıştı.

Robotik atölyesinde öğrencilerimiz kendi robotlarını yaparken şişme oyun parkuru, 3D maket yapımı ile roket fırlatma aktiviteleri de katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ebru atölyesi, kurabiye atölyesi, topaç ve kozalak boyama atölyesine katılan öğrenciler sanatçı yönlerini ortaya çıkarma fırsatı buldular. Öğrencilerimizin elleriyle hazırladığı kurabiyeler velilerden tam not aldı. Bursa’da ilk kez düzenlenen şenlikte, Beach Warriors parkur yarışmasında dereceye giren öğrenciler madalyalarını yöneticilerimizin ellerinden aldılar. Ayrıca öğrencilere topaç boyama atölyesinde boyadıkları topaçları ve 3D maket atölyesinde yaptıkları maketler de hediye olarak verildi. Tüm etkinliklerde öğrencilerimize alanında uzman Doğa Koleji eğitmenleri eşlik etti. 


DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL