Haber ve Etkinlikler

CAPITAL500 LİSTESİNDE DOĞA KOLEJİNDEN BÜYÜK SIÇRAMA

Doğa Koleji, Capital500 sıralamasında 129 sıra yükselerek 2016-2017 yılının sıçrama liderlerinin üçüncüsü oldu.

ETİKETLER : capital 500 , ali rıza lüle , türkiye'nin en başarılı şirketleri , capital 500 2017 , capital dergisi , doğa koleji kurumsal başarı , metal yapı


Capital500 sıralaması Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin sadece finansal sonuçlarını sıralamakla kalmadı. Araştırma aynı zamanda dev kuruluşların performanslarına farklı açılardan bakılmasına olanak sağlayan bilgiler de içeriyor. Türkiye'nin eğitim lideri Doğa Koleji ise 2016-2017 yılındaki büyük sıçraması ile listede 129 sıra birden yükselerek 218’inci sırada yer aldı. Doğa Koleji bir yıldaki yükselişi ile önemli  bir başarıya imza attı. 

2016 yılında eğitim sektörünün en büyük devralmasının yaşandığı kurum olan Doğa Koleji, 110 kampüsü, 82 bin öğrencisi, 8 bin öğretmeni ve 11 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük eğitim kurumu olma özelliği taşıyor. Doğa Kolejini devralan Metal Yapı Konut ise, Ömer Saçaklıoğlu tarafından 1980 yılında kuruldu. 

İnşaat sektöründe kalite standardını belirleyen, vergi ödülleri, mimari ödüller ve çeşitli kurum ödülleri gibi sayısız başarısı bulunan Metal Yapı Konut’un eğitime verdiği önem ve destek Doğa Kolejinin lider konumunu  koruyarak daha üst noktalara taşıdı. Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen Doğa, eğitim kalitesinde de başarı grafiğini her zaman daha yukarı taşımayı temel misyon ediniyor. 

“İyileştirme Başarı Getirdi”

Doğa Koleji’nde 2016 yılındaki  devir işleminden sonra yönetim kademesi, akademik anlamda tüm eğitmenlerin ücretlerinde iyileştirilmeye gidildi. Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle Yöneticilerin kampüslerle ilgili performans ölçümleri yükselmemizde önemli fayda sağladı. Tüm kampüslerimizin fiziki koşulları hızlı bir şekilde standartların üzerinde iyileştirildi. Kuşkusuz, bütün bunlar okulumuzun sıçramasına katkı sağladı ve haliyle iyileştirme başarı getirdi.” dedi. 

Yüzde 15 Rekor Büyüme 

Doğa Koleji, yüzde 15 büyüme göstererek rekor sayılacak başarıya imza attı. Üst yönetim de kendi alanında profesyonel, geçmişi güçlü isimlerden oluşturuldu. Kısa sürede meydana gelen değişimle başarıya odaklanma Doğa’nın tarihinde ilk olarak yaşandı. Lüle Formülümüz akademik başarıya önce kendimiz inandık ve bunu tüm Türkiye’ye gururla gösterdik.” dedi. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL