Haber ve Etkinlikler

ÇAYYOLU KAMPÜSÜ, SANATSEVERLERİ ULUSLARARASI KONSERLE BULUŞTURDU

Çayyolu Doğa Koleji, 23 Mart Cuma günü Uluslararası bir konsere ev sahipliği yaptı. Orkestra Akademik Başkent, Doğa Koleji Çayyolu kampüsünde müzikseverlerle buluştu.

ETİKETLER : Linus Rothum , ankara çayyolu doğa , keman dinletisi , orkestra akademik başkent , denizbank konserleri , lütfü erol

Doğa Kolejinin birey gelişiminde önemli olduğuna inandığı  sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki çalışmaları ve organizasyonları hız kesmeden devam ediyor. 23 Mart’ta Orkestra Akademik Başkent ile sanatseverleri buluşturan Çayyolu kampüsü, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. 3S’e verdiği önemle bilinen Doğa Koleji, uluslararası bir konsere ev sahipliği yaparak sanata ve sanatçıya verdiği önemi bir kez daha gösterdi. 

Başkent Üniversitesi bünyesinde kurulan Orkestra Akademik Başkent, Ankara'nın ilk ve tek profesyonel Oda Orkestrası olup, her ay düzenlediği ulusal ve uluslararası konserlerle ülkemizin sanat alanında kalkınmasına göz ardı edilemez bir katkı sağlamaktadır. Doğa Koleji Çayyolu Kampüsü’nün ev sahipliğindeki  Orkestra Akademik Başkent uluslararası konserinde, Keman virtüözü Linus Roth solist, Maestro Chikara İmamura konuk şef olarak, F. Mendelssohn- Concerto for violin, d minr, R. Heuberger- Nachtmusik, Op.7, Y. Akutagawa, Triptyque eserlerini seslendirdiler.

Ankara’nın her bir yanından dinleyicileri ağırlayan Çayyolu kampüsü, önemli bir konseri Başkentli sanatseverlerle buluşturmanın heyecan ve gururunu yaşadı. Dinleyiciler geceden mutlu ayrılırken, Orkestra Ankara Başkent, Doğa Kolejinin sanata ve sanatçıya verdiği önemi bir kez daha gördüklerini ve  ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Doğa Koleji olarak Başkent Üniversitesi'ne, Orkestra Akademik Başkent sanatçılarına ve orkestranın sanat danışmanı Dr. İ. Lütfü Erol'a bu müzik şöleni için teşekkürlerimizi sunarız.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL