Haber ve Etkinlikler

"CLEAN WORLD CONFERENCE" BAŞLIYOR!

Doğa Okulları Ankara Kampüsleri Clean World Conference - Temiz Dünya Konferansı'na destek oluyor…

ETİKETLER : clean world conference , konferans , temiz dünya , çevre bilinci , sosyal sorumluluk , Let's Do It , doğa okulları ankara kampüsleri

"Let's Do It!",  2008 yılında Estonya’da başlamış bir çevre hareketi. Uluslararası bir çevre hareketi olan Let’s Do It! Clean World (Haydi Yapalım! Temiz Dünya) projesi, “World Cleanup (Dünya Temizliği)” sloganı ile doğdu ve bugün 112 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip büyük bir oluşum olarak temiz bir dünya amacına hizmet ediyor. 2018 yılına kadar dünya nüfusunun %5’inin bu temizlik kampanyalarına katılması bekleniyor. 


Temiz Dünya Konferansı (Clean World Conference)


Doğa Okulları'nın da dahil olacağı, bugün 112 ülkede milyonlarca gönüllüye sahip olan Let's Do It çevre hareketinin her ülkede bir koordinatör kuruluşu bulunuyor.


"Let's Do It" temizlik hareketine ilave olarak her yıl, tüm dünyadaki Let’s Do It koordinatör kuruluşlarının temsilcileri biraraya gelerek, Let’s Do It hareketinin neden gerekli olduğundan etkin bir temizliğin nasıl yapılabileceğine, sembolik çevre temizliği hareketinin toplumsal yayılma ve çarpan etkisine nasıl ulaşabileceğine, yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşlarının çevrenin korunması ve sürdürülebilir bir sistem kurulmasına nasıl beraber çalışabileceği üzerine kafa yoruyorlar. 


Bu buluşmalar Temiz Dünya Konferansı (Clean World Conference) olarak isimlendiriliyor ve yılda bir kez gerçekleştiriliyor. Daha önce Kosova, Riga ve Talin’de gerçekleştirilen konferanslar bu doğrultuda Let’s Do It hareketinin büyüme ve ilerlemesinde önemli noktalar olarak işlev gördü.


77 ülkeden 200’ü aşkın sivil toplum temsilcisi 28- 31 Ocak 2016’da tarihlerinde Türkiye' de ilk kez Clean World-Temiz Dünya Konferansı için bir araya geliyor. Let’s Do It hareketi 2018 Büyük Temizlik stratejisi bu yılki konferansın ana temasını oluşturuyor. Uluslararası platformda böylesine önemli bir konferansa Doğa Okulları Ankara Kampüsleri de destek vermektedir.


Bir eğitim kurumunun böylesine büyük bir hareketin devamı niteliğindeki konferansa destek vermesi büyük bir farkındalık yaratmaktadır. 77 ülkeden katılımcının katılacağı konferansa, Bursa Valisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Juniour Chamber International(JCI)'dan İsmail Haznedar, uluslararası platformlardan ThinkBeyondPlastic Kurucusu Daniella RussoEcotowns Kurucusu Rima Tarabay konuşmacı olarak katılacaktır.


Detaylı bilgi için tıklayınız...DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL