Haber ve Etkinlikler

ÇOCUKLARIN FESTİVALİ GERÇEKLEŞİYOR!

"Çocukların Festivali: Büyüklere Yer Yok”

ETİKETLER : ankara uluslararası film festivali , çocukların festivali , 23 nisan , bayram , oyunculuk atölyesi , film şenliği

Ankara Uluslararası Film Festivali, ilk kez 1988 yılında Ankara Film Şenliği adıyla gerçekleştirildi. 13-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen şenlikte 10’ a yakın ülkeden 40 dolayında yapıt ve 30 yerli yapım izleyici ile buluştu. Bu yıl 26.’sı gerçekleşen Ankara Uluslararası Film Festivali, uluslararası ünlü konukları, sinemaya uzun yıllar emek vermiş deneyimli sanatçıları, gelecek vaat eden genç yetenekleri, bilge akademisyenleri, tutkulu sinemaseverleri, meraklı gönüllüleri ve koca bir şehrin sakinlerini sinemanın düşsel dilinde buluşturuyor ve her yıl yepyeni bir yolculuk vaat ediyor.


Bu yıl festivalin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında gerçekleştirilmesi nedeniyle “Çocukların Festivali” bölümü daha  fazla ön plana çıkıyor.


Ankara Uluslararası Film Festivali ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı heyecanına, yaşamlarımızın sınırlarına girmiş olan mülteci çocukları da dahil eden özel bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Çağdaş Drama Derneği’nin işbirliği ve Doğa Koleji, Liv Hospital ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin desteğiyle mülteci çocuklar, festivalde farklı deneyimler edinerek çocuk bayramını kutlayacak. Festivalin “Çocukların Festivali: Büyüklere Yer Yok” bölümünde, Ankara’daki toplam sayıları 2700’ ü bulan ve birbirileri ile dayanışma ve iletişim halinde olan mülteci ailelerin kendi aralarında seçtikleri, yaşları 8-12 arasında değişen 100 çocuk etkinliklere katılacak. 


Detaylı bilgi için tıklayınız...


Bu yıl 26.’sı gerçekleşen festivalin açılış töreni 23 Nisan 2015 tarihinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Ceyda Düvenci’nin sunucu olduğu törende Burhan Öçal & Musica Kervansaray’da konser verecek. Ayrıca festival boyunca gerçekleşecek 2015 FESTİLAB bölümünde sinemaseverler  atölye çalışmaları ile sanatçılarla buluşacak. 23 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek Meltem Cumbul’la Oyunculuk Atölyesi’ne Doğa Okulu lise öğrencileri de katılarak farklı deneyimler yaşayacak.


 Ankara Uluslararası Film Festivali Programı için tıklayınız...


ÇOCUKLARIN FESTİVALİ GERÇEKLEŞİYOR!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL