Haber ve Etkinlikler

d'MUN JUNIOR BURSA'DA YAPILDI

Türkiye’nin dört köşesinden 132 ortaokul öğrencisinin delege olarak katıldığı ve lise d’MUN Kulüp öğrencilerinin başkanlık ettiği d'MUN Junior Conference Bursa'da yapıldı.

ETİKETLER : d'MUN , d'MUN Junior , SOES , ingilizce , UNESCO , UNICEF , Outstanding Delegate , Best Delegate , d’MUN Kulüp , d'MUN Junior Conference

Doğa Koleji Ortaokul İngilizce Bölümü tarafından düzenlenen d’MUN Junior Konferansı 6-7-8 Aralık 2013 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. d’MUN , öğrencilerin farklı ülkeleri temsil eden delegeler olarak dünya meselelerine çözüm bulmaya çalıştıkları bir Birleşmiş Milletler simülasyonu... 

Öğrencilerimiz iki gün süren oturumlar boyunca 5 farklı komitede çeşitli evrensel sorunları tartışarak çözüm önerileri sundular. Konferansta yer alan komite ve konuları şu şekilde sıralandı.

UNESCO – Gender and Science
UNICEF – Child Protection  
UN HABITAT – International Migration
WHO – Access to Medication
GENERAL ASSEMBLY – Arms Trade Treaty 

Son gün yapılan kapanış töreninde her komiteden üst düzey katılım gösteren öğrencilerimiz  ‘Outstanding Delegate‘  ve  ‘Best Delegate’ sertifikaları almaya hak kazandılar. Ayrıca konferansa katılan tüm öğrencilerimize  katılım sertifikası verildi. 

 

Committee: UN HABITAT

Committee Chair: Berk Alp Enyüce

Deputy Chair: Selin Kayacan

Outstanding Delegate :

Öykü Ayas Aytekin

Bahçeşehir

Outstanding Delegate :

Arda Sepici

Beykent

Outstanding Delegate :

Oğuzer Berk Sınar

Halkalı

Outstanding Delegate :

Umut Baran Karataş

Bahçelievler

Best Delegate :

Nilsu Topuzoğlu

Bahçelievler

Best Delegate :

Ateş Yarbaşlar

Bahçelievler

Committee: UNESCO

Committee Chair: Tuana Sarıaydın

Deputy Chair: Batuhan Ayrancı

Outstanding Delegate :

Benan Naz Ünlü

Çekmeköy

Outstanding Delegate :

Ali Durukan

Bayrampaşa

Outstanding Delegate :

Beril Gürkaş

Bayrampaşa

Outstanding Delegate :

Demir Alp Ayan

Kayseri

Best Delegate :

Doğa Tunç

Sakarya

Best Delegate :

Doğa Yazgan

Sakarya

 

Committee: UNICEF 

Committee Chair: Ece Kezlev

Deputy Chair: Alper Hakan Orhan

Outstanding Delegate :

Eren Çebi

Çekmeköy

Outstanding Delegate :

Defne Çeliksöz

Çekmeköy

Outstanding Delegate :

Ömer Bedi Yenilmez

Topkapı

Outstanding Delegate :

Nurbahar Eyiler 

Topkapı

Best Delegate :

Mehmet Orçun Derinöz

Avcılar 

Best Delegate :

Nur Yaren Ensar 

Avcılar

 

Committee: GENERAL ASSEMBLY

Committee Chair: Janberk Nak

Deputy Chair: Asya Gökmen

Outstanding Delegate :

Gülce Zeynep Şenol

Halkalı

Outstanding Delegate :

Doğa Pekdaş

Halkalı

Outstanding Delegate :

Alara Amy Yaltırık

Bursa

Outstanding Delegate :

Gülnisa İnankul

Bursa

Best Delegate :

Alara Tüfekçioğlu

Bursa

Best Delegate :

Zeynep Ezel 

Bursa

 

Committee: WHO

Committee Chair: Ayça Cesur

Deputy Chair: Ömer Haluk Çınar

Outstanding Delegate :

Toprak Ege Hazer

İzmir

Outstanding Delegate :

Ege Güven

İzmir

Outstanding Delegate :

Egemen Eleviş

İzmir

Outstanding Delegate :

Tan Bayraktutan

İzmir

Best Delegate :

Azer Sadıkoğlu

Yakacık

Best Delegate :

Zeynep Ceyda Yürekli

Yakacık

Special Thanks to : Arda Doğanalp – Eren Arslan – İzmir

 

 

İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL