Haber ve Etkinlikler

DANİMARKALI ÖĞRENCİLER DOĞA’DA!

Türk eğitim sistemi hakkında bilgi edinmek için Ankara ve İstanbul’da bulunan Doğa Okulları kampüslerini incelemeye gelen Danimarkalı öğrenciler, Düzce Doğa Kampüsü'nü de ziyaret etti.

ETİKETLER : danimarka , ziyaret , avrupa standartları , eğitim , Elif Özgüner , Emre Erdin

Danimarka’da yeni başlayan eğitim öğretim yılıyla birlikte öğrencilerin Dünya’nın çeşitli ülkelerindeki eğitim sistemlerini görmesi amacıyla yapılan program kapsamında 28 öğrenci ve 3 öğretmenden oluşan 31 kişilik kafile Düzce Doğa Kampüsü’nü ziyaret etti.


31 kişilik kafile Doğa Okulları’nın fiziki imkanları, işlevleri ve eğitim sistemini yerinde görerek bilgiler aldı. Gezi sonunda Danimarkalı öğretmenler ve öğrenciler Doğa Okulları’nda eğitim-öğretim adına yapılan çalışmaların Avrupa standartlarında olduğu konusunda hem fikirdiler. 


Doğa Okulları öğrencileriyle de kaynaşma fırsatı yakalayan öğrenciler, kampüsü ve eğitim alanları incelemeden önce uzun süre sohbet ettiler. Kafileye Doğa Okulları İngilizce Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Müdür Yardımcısı olan Elif Özgüner ve Doğa Okulları Öğrenci Meclisi Başkanı Emre Erdin ev sahipliği yaptı. Kafilenin Doğa Okulları birimlerini yerinde görmesine ve bilgi edinmesini sağlayan Özgüner, kafileye verilen dersler ve içerikleri hakkında detaylı bilgiler sundu. Danimarkalı öğrenciler, kampüste bulunan kapalı spor salonu, binicilik parkurunu incelediler. Parkurda bulunan atlarla yakından ilgilenen öğrenciler fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi. Kafile daha sonra kampüs alanlarını, derslikleri ve özel amaçlı salonları inceledi.


İncelemenin ardından görüşlerini paylaşan Danimarkalı öğrenciler, gördükleri karşısında olumlu izlenimlere sahip olduklarını ifade ettiler. Düzce’de Doğa Kampüsü’nde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Mr. Jakop Hanghoej, kampüsteki izlenimleri hakkında görüşlerini ifade etti. Kampüs’te gördüğü kadarıyla pek çok unsurun Danimarka’daki ile aynı olduğunu söyleyen Hanghoej, eğitiminin temelde aynı olduğunu “Danimarka’da sistem aynı. Bizde de anaokulunda çocuklar eğitime başlıyor. 13 yıllık eğitimin ardından üniversite gidip gitmeme konusunda kendileri karar veriyor.” Sözleriyle özetledi.


Hanghoej, özellikle öğrencilerin zamanlarını iyi değerlendirmeleri konusunda yeşil alanların önemini ifade etti. Öğrenciler, kendilerine eşlik eden Doğa Okulları İngilizce Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Müdür Yardımcısı olan Elif Özgüner, Doğa Okulları Öğrenci Meclisi Başkanı Emre Erdin, Doğa Okulları İngilizce öğretmenleri Begüm Mızrak ve Emel Türker ile Doğa Kampüsü’nden ayrılmadan önce okul girişinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL