Haber ve Etkinlikler

DENEYLERLE BİLİM ATÖLYESİ DOĞA'DA

Deneylerle Bilim Atölyesi dersimizde öğrencilerimizin yaparak- yaşayarak öğrenmelerini sağlayarak; sorgulayan, araştıran, neden-sonuç ilişkisi kurarak; yaşadıkları çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetişmelerini destekliyoruz.

ETİKETLER : anaokulu eğitimi , atölye dersleri , deneylerle bilim , steteskop , laboratuvar , mıknatıs deneyi , yaşayarak öğrenme

Öğrencilerimizin içindeki keşfetme duygularını destekleyerek; öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgilerini artırmaya çalışıyor, hayatımızı etkileyen en temel bilimsel kavramları öğrencilerimizin deneyler yaparak öğrenmelerini sağlıyoruz. Deneylerden oluşan "Deneylerle Bilim Atölyesi" derslerinde öğrencilerimizin disiplinler arası ilişkilendirme yapmalarını sağlamanın yanında günlük hayatlarında karşılaştıkları olay ve nesneleri tanımalarını, olaylara farklı bakış açıları kazanmalarını, problem çözme becerilerini geliştirebilmeyi hedefliyoruz.


Deneylerle Bilim Atölyesi dersi kapsamında çocuklarla laboratuvarda deney setlerimiz ile ‘’Uzayan Renkler’’, ‘’Steteskop Yapalım’’, ‘’Köpüklü Patlamalar’’ ve "Mıknatısların Çekim Gücü’’ adlı deneyler yapıldı. Laboratuvarda küçük bir bilim insani edasıyla çalışan öğrencilerimiz yaptıkları deneylerle ilgili önce tahminlerini sonra sonuçlarını Deney Atölyesi kitaplarına not alırken öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Bilim laboratuvarlarımızda deney malzemelerimizle keyifle deneylerimizi yaptık, farklı malzemelerle tanıştık, kimi zaman renklerle dans ettik, kimi zaman farklı maddelerin karışımlarının heyecan verici sonuçlarına şahit olduk. Böylece merak edip araştıran bireyler olma yolunda bir adım daha ilerledik. Hem eğlenen hem de öğrenen öğrencilerimiz bilim deneylerini şaşkınlık içinde izlediler. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL