Haber ve Etkinlikler

DENİZLİ KAMPÜSÜ t-MBA GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ KONUĞU SÜLEYMAN KOCASERT OLDU

İş dünyasının önemli ve başarılı girişimcileri, deneyimlerini ve kariyer yolculuklarını anlatmak için t-MBA öğrencileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

ETİKETLER : t-mba semineri , süleyman kocasert , denizlidoğa , lise eğitimi , girişimcilik dersi , inovasyon dersi , inovasyon dersi , mba eğitimi

Denizli kampüsü öğrencileri t-MBA Girişimcilik Seminerleri kapsamında Avrupa'nın pek çok ülkesine ev tekstil ürünleri ihraç eden Modeko Tekstil'in sahibi Süleyman Kocasert’i ağırladı. 

Denizli Kampüsü t-MBA öğrencileri tarafında ağırlanan Sayın Süleyman Kocasert, “Girşimcilik ve Liderlik” üzerine öğrencilere ilham verecek aktarımlarda bulundu. Lider ve girişimcilerde bulunması gereken özellikleri kendi deneyimlerinden de yola çıkarak öğrencilerimizle paylaşan Sayın Kocasert geçmişte pek çok Sivil Toplum Kuruluşu’nun Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptığının bilgisini de paylaştı. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Sayın Kocasert gelen soruları yanıtladı. Kocasert öğrencilerimizle gerçekleştirdiği bu söyleşiyi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine de yol gösteren şu sözüyle sonlandırdı: “Zafer, “zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise “başaracağım” diye başlayarak sonunda “başardım” diyenindir.”  

Modeko Tekstil’in kurucusu ve yönetm kurulu başkanı olan Sayın Süleyman Kocasert 2010 Nisan ayından bu yana DENİB Başkanlığı'nı yürütüyor. Kocasert, 2014 yılının Haziran ayından itibaren, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde Hazır Giyim Konseyi Başkan Vekilliğini ve TİM Başkan Vekilliği görevini üstlenmekte.  

t-MBA Girişimcilik Seminerlerinde iş dünyasının profesyonelleri öğrencilerimizle bir araya gelerek girişimcilik hikâyelerini ve bu yolculukta yaşadıkları tecrübeleri paylaşıyorlar. t-MBA dersleri arasında bulunan Girişimcilik ve İnovasyon dersini alan t-MBA öğrencileri, girişimcilikle ilgili edindikleri altyapıyı kampüslerine gelen girişimcilerden yani ilk ağızdan dinleyerek güçlendiriyorlar. Tüm hazırlıkları öğrenciler tarafından yapılan t-MBA Girişimcilik Seminerleri birbirinden değerli konukları ile kampüslerimizde girişimcilik şöleni şeklinde tamamlanıyor. 

t-MBA Eğitim Modeli ilk kez Doğa Kolejinde uygulanan, MBA programının lise öğrencileri seviyesine indirgenmiş, öğrencilerini üniversite ve iş dünyasına hazırlayan bir programdır. Yönetim ve Organizasyon, Ekonomi, Pazarlama, Veri Madenciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi gibi pek çok ders alan t-MBA öğrencileri edindikleri bilgileri Öğrenci Meclisleri bünyesinde gerçekleştirdikleri uygulamalarla yaparak-yaşayarak öğreniyorlar. t-MBA Programını tamamlayan Doğa Koleji öğrencileri edindikleri Pearson sertifikasıyla diğer yaşıtlarından bir adım önde geleceğe hazırlanıyorlar. 

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL