Haber ve Etkinlikler

DENİZLİ KAMPÜSÜNDE SATRANÇ FIRTINASI

Doğa Koleji Denizli Kampüsü tarafından 16-17 Mart 2019 tarihlerinde il geneli okulların katılımıyla düzenlenen satranç turnuvası yoğun katılımla gerçekleşti.

ETİKETLER : satranç , denizli kampüsü , satranç eğitimi

6 tur İsviçre sisteminde, 6 farklı kategoride sporcuların yarıştığı turnuvada rekabet ve dostluk bir aradaydı. Dereceye giren ilk 5 sporcu kupa ve madalya, ilk 10 sporcu ise madalyayla ödüllendirilirken, 7 yaş kategorisindeki tüm sporculara başarı madalyası hediye edildi.

Doğa Koleji Denizli Kampüsü'nde adeta satranç festivali yaşandı. Turnuva 6 tur oynanarak iki gün devam etti. Turnuvanın son günü ödül töreninde madalya ve kupalar sahiplerini buldu. Ödül töreninde satranç kulüplerine, emeği geçen antrenör ve hakemlere sertifikaları takdim edildi. Doğa Koleji Satranç Bölüm Başkanı Beyhan Bayraktar ‘Denizli’de satrancın ve başarılı satranç sporcularının gelişimlerindeki artış ülke adına oldukça sevindirici‘ diyerek sporcuları onurlandırdı.

Hafta sonu sporcular Doğa Kolejinde binicilik, athletic kids, akıl oyunları, mucit atölyesi, deney atölyesi, ebru sanatı, robotik kodlama gibi etkinlikler ile hem eğlendi hem öğrendiler. 

Doğa Koleji Denizli Kampüsü Müdürü Yavuz YıldızTSF As Başkanı Halil Hilmi Darı, TSF Denizli İl Temsilcisi Ayşegül Aydeniz, Ulusal Hakem Ayvaz Polat, Başhakem Ömer Aybaş’a turnuvanın kusursuz bir şekilde yürütülmesini sağladıkları ve desteklerini esirgemediklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Her yıl düzenlenen Doğa Koleji Satranç Turnuvasına ilginin büyük olması mutluluk vericiydi.DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL