Haber ve Etkinlikler

DOĞA’DA HAYAT VAR!

“Doğa’da Hayat Var” projesi, Doğa Okulları “Ortaokul Matematik” ve “Ortaokul Rehberlik” Birimi ortaklığında yürütülen; içerik yönüyle matematik, sosyal sorumluluk yönüyle ise rehberlik odaklı bir proje.

ETİKETLER : Doğada hayat var , proje , sosyal sorumluluk , matematik , rehberlik , ortaokul , çocuklar gülsün diye , kısa film , meslek

Bu projeyle amacımız farklı meslek dallarında başarılı kişilerle röportajlar gerçekleştirerek, ’Mesleğinizde matematiği nasıl kullanıyorsunuz?, Meslek seçiminizde nelere dikkat ettiniz?’ gibi sorularla öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri keyifli çekimleri kısa film haline getirerek; öğrencilerimize meslekleri tanıtmak ve matematiğin tüm meslek dallarında kullanıldığını onlara göstermek. Şirketlerin üst düzey yöneticilerinden mimarlara, sanatçılardan estetisyenlere ve işinin ehli aşçılara kadar birçok başarılı kişiyle çekimler yapmaya devam ediliyor. Hazırlanan kısa filmle ortaokul öğrenci meclislerinin gerçekleştirdikleri “Çocuklar Gülsün Diye” projesine de katkı sağlayarak sosyal sorumluluk bilincinin öğrencilerimize aşılanması hedefleniyor. Projeye destek olan mesleğinde öne çıkan tüm konuklarımıza Doğa Okulları olarak teşekkür ediyoruz.


DOĞA’DA HAYAT VAR!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL