Haber ve Etkinlikler

DOĞA AB PROJELER KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN FeTeMM / STEM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Fen eğitimine yönelik yeni ve özgün projeleri ile Fen öğretimini daha nitelikli hale getiren Doğa AB Projeler Koordinatörlüğü 18 Haziran 2015 tarihinde Çamlıca Doğa Kampüsü'nde TTT NET Projesi çerçevesinde FeTeMM / STEM semineri düzenledi.

ETİKETLER : doğa ab projeler koordinatörlüğü , Fetemm , stem , seminer , ttt net , fen , eğitim

Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü seminer dönemi öğretmen eğitimleri kapsamında düzenlenen seminer, Doğa AB Projeler Koordinatörlüğü, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Uzay Kampı Türkiye ve Gebze Teknik Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirildi.


Açılış konuşmasını Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sn. İsmail Günday’ın yapmış oluğu seminere, Fen ve Teknoloji öğretmenleri başta olmak üzere toplam 120 öğretmen ve eğitimci katılım gösterdi.


TTT NET Yerel Proje Koordinatörü Zuhal Yılmaz Doğan’ın FeTeMM / STEM’i (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik/Science, Technology, Engineering and Mathematichs) temel alan Takım Çalışması, Eğitim ve Teknoloji Platformu (Teamwork, Training and Technology Network–TTTNET-540029-LLP-1-2013-1-IT-COMENIUS-CNW) (https://www.tttnet.eu/) Projesini tanıttığı sabah oturumunda, Gebze Teknik Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Ahmet Yavuz Oral da Nano Teknoloji ve bu alana yönelik kariyer fırsatları konusunda bilgilendirmede bulundu. Uzay Kampı Türkiye’den Dr. Mevlüde Karadağ ve Tolga Yıldırım ise Uzay Kampı Türkiye’nin STEM yaklaşımını katılımcılar ile paylaştı.


Seminer öğleden sonra STEM içerikli eş zamanlı atölye çalışmaları ile devam etti. Dr. Didem Sünbül ve Mihrican Satış; ‘Fen ve Nano Teknoloji Öğretimi’, Dr. Mevlüde Karadağ ve Tolga Yıldırım; ‘Eğlenceli Fen Aktiviteleri’, Ramazan Sezer ise ‘Deneyler ile Fen Öğretimi’ atölye çalışmalarını gerçekleştirdiler. Yoğun katılım ile tamamlanan atölye çalışmaları ile katılımcılar fen öğretimine dair yeni yaklaşımları deneyimleme imkanı buldular.


  

 

*Erken kayıt avantajları ve özel okullara başvurular devam ederken Türkiye’nin en büyük k12 eğitim kurumu olan Doğa Okulları yeni eğitim-öğretim yılına hazır… Özel okullar erken kayıt sürecinde Doğa'yı tercih edecek olan veliler;  özel okul başvuru formu ile Doğa Okulları'na ulaşabiliyor ve ayrıcalıklarla dolu bir eğitim sürecine dahil oluyorlar. Her yıl YGS, LYS ve TEOG gibi ortak sınavlarda Türkiye’nin en başarılı okulu olan Doğa, özel okul kayıt formu ile öğrencilere sportif ve akademik başarılarına göre %100’e varan burs imkanı da sunuyor. Bu yıl uygulanmaya başlanan ve kolej kayıtlarında devlet tarafından verilen eğitim desteği de Doğa'da sizi bekliyor!

DOĞA KOLEJİ - KAMPÜSÜ BUL